O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Nastavenie voliča krajiny

Ako na to: Úprava voliča krajiny

Usporiadané v niekoľkých krokoch

Príkladom výberu krajiny je možnosť prepnutia na inú krajinu na samotnej webovej lokalite alebo zobrazenie vlajky súvisiacej s danou krajinou. Môžete napríklad chcieť mať možnosť prepínať z holandskej stránky na nemeckú a naopak. Zvyčajne sa to robí tak, že kliknete na vlajku niekde na stránke a potom si vyberiete inú krajinu.

Tieto krajiny a ich poradie možno zmeniť úpravou časti kódu. Ak to chcete urobiť, použite možnosť skontrolovať (pravé tlačidlo myši) pre časť stránky, ktorá sa zaoberá rôznymi krajinami/vlajkami. Skopírujte túto časť kódu do ľavého stĺpca na stránke Clonable. Kúsok kódu s "selected" je potrebné vymeniť, ako je uvedené vyššie. Na holandskej stránke je pri holandskej vlajke, ale v pravom stĺpci je vynechaná. V časti kódu pre nemeckú vlajku chýba a musí sa doplniť. Aby bol prechod kompletný, musíte vyplniť dva riadky na stránke Clonable. V opačnom prípade zostanú "vybrané" obe možnosti, čo samozrejme nie je zámerom.

Okrem zmeny vybranej krajiny môže byť potrebné zmeniť aj poradie. Napríklad na holandskej stránke by bolo rozumnejšie prejsť na anglickú stránku. Potom sa vlajka Spojeného kráľovstva zobrazí ako druhá možnosť v zozname. Na belgickej stránke by však pravdepodobne dávalo väčší zmysel, keby francúzska stránka bola druhou možnosťou. Ak chcete zmeniť poradie možností, stačí ich v kóde vymeniť.

Od 2:21