O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Často kladené otázky

/Často kladené otázky

Najčastejšie otázky týkajúce sa nástroja Clonable

Hľadáte ďalšie informácie alebo máte otázku? Odpoveď pravdepodobne nájdete na tejto stránke.

Stále to neviete vyriešiť? Potom neváhajte a kontakt kontaktujte nás.

Často kladené otázky - Všeobecné

add remove Čo presne je Clonable?

Kopírovanie webovej stránky, ale zachovanie jedinečného obsahu pre Google, ako to znie? Pomocou nástroja Clonable môžete napríklad veľmi jednoducho klonovať holandskú (.nl) webovú lokalitu na belgickú (.be). Nemecký webový obchod však môžete preložiť napríklad aj do dánčiny a umiestniť ho na doménu .dk. Webové stránky budú identické, bez toho, aby ich vyhľadávače plagiovali. Ani v prípade, že preklad do nášho systému nepridáte. Môžete si vybrať prvky, ktoré sa majú prispôsobiť klonovanej webovej lokalite. Logo a/alebo holandské kľúčové slová môžete napríklad nahradiť flámskymi kľúčovými slovami. Alebo zmeníte určitý nemecký preklad, pretože na svojej nemeckej webovej stránke chcete zachovať určitý žargón. Ďalšie výhody nástroja Clonable nájdete nižšie.

add remove Aká je výhoda klonovania webovej stránky?

Klonovanie webovej lokality do inej oblasti má šesť hlavných výhod:

 1. Klon vykonáva automatické preklady. Aj pre nové stránky, ktoré pridáte v pôvodnom jazyku.
 2. Nájditeľnosť v Google alebo iných vyhľadávačoch je lepšia s doménou z vášho regiónu ako s doménou z inej krajiny. Doméne .be sa v Belgicku darí automaticky lepšie ako doméne .nl. A samozrejme, že v Nemecku budete predávať rýchlejšie, ak bude váš obsah v nemčine namiesto holandčiny.
 3. Azda najväčšou výhodou je, že nemusíte sami udržiavať druhú stránku. Keďže je stránka klonovaná, je vždy aktuálna. Keď je článok umiestnený na jednom webe, automaticky sa umiestni aj na klon (ak nie je nastavené inak). Potom sa automaticky lokalizuje (napr. zaplaví) do cieľovej oblasti.
 4. Potenciálny zákazník sa cíti pohodlnejšie na doméne zo svojej krajiny. Najmä ak je lokalizovaná na túto krajinu. Francúzi budú rýchlejšie konvertovať (niečo si kúpiť / kontaktovať atď.) na francúzskej stránke!
 5. Pre 2 alebo viac lokalít stačí používať len jeden ovládací panel/ backend (užitočné napr. pri správe zásob)
 6. Máte možnosť inzerovať prostredníctvom reklám Google s doménou z oblasti, ktorú chcete "dobyť". Potenciálni zákazníci sa na domácu doménu prekliknú rýchlejšie. To vedie k väčšiemu počtu návštevníkov stránky pri rovnakých nákladoch na reklamu.
add remove Aké jazyky sú možné?

Možnosti lokalizácie na stránke Clonable sú skvelé. Môžete klonovať takmer akúkoľvek doménu.

V súčasnosti je to možné:

 • Holandský
 • Nemčina
 • Francúzsky
 • Angličtina
 • Španielčina
 • Portugalčina
 • Taliansky
 • Švédsky
 • Dánsky
 • Fínsky
 • Rumunský
 • Poľský
 • Bulharský
 • Slovinčina
 • Slovenská
 • Český
 • Umožňuje
 • Litovský
 • Stále pracujeme na ruštine, japončine a čínštine. Nemôžeme však poskytnúť také záruky ako v prípade iných jazykov.

Chcete klonovať svoje stránky bez prekladu. Aj to je možné. Môžete klonovať takmer akýkoľvek jazyk, ak ide o podobný jazyk alebo dialekt. Príklady bežných klonov sú:

 • Holandčina (.nl) → flámčina (.be)
 • Nemecko (.de) → Rakúsko (.at)
 • Francúzsko (.fr) → francúzsky hovoriace Belgicko (.be), Kanada (.ca) alebo Pobrežie Slonoviny (.ci)
 • Španielsko (.es) → Argentína (.ar), Mexiko (.mx) alebo Kolumbia (.co)
 • International (.com) → Anglicko (.co.uk), Austrália (.au), India (.in) alebo USA (.us)

Stránka Clonable samozrejme funguje aj opačne pre vyššie uvedené možnosti. Zaujíma vás ďalšia možnosť klonovania? Neváhajte nás kontaktovať a opýtať sa na možnosti. Radi sa necháme prekvapiť!

add remove Je klonovanie stránky to isté ako jej preklad?

Nie, to nie je to isté! Klonovanie webovej lokality automaticky neznamená, že bude preložená. Väčšina zákazníkov si to však želá a vyberie si klon s prekladom. Klonovaná webová stránka bez prekladu je tiež možná a ponúka mnoho výhod. Obsluhuje konkrétnu oblasť s rovnakým jazykom a zabezpečuje, aby sa vaše webové stránky umiestnili vyššie vo výsledkoch vyhľadávania v danej oblasti. Niektoré kľúčové slová je však možné prispôsobiť cieľovej skupine (lokalizácia).

add remove Aký je rozdiel v porovnaní s použitím prekladača Google?

Clonable má viac výhod ako jednoduchý preklad webovej stránky prostredníctvom prekladača Google.

 1. Veľkou výhodou je, že prostredníctvom stránky Clonable získate ďalšiu doménu, ktorú vyhľadávače indexujú. Napríklad s doménou .de vás možno nájsť v Nemecku. Prekladač Google nie je indexovaný spoločnosťou Google, čo znamená, že nezískate žiadnych ďalších zákazníkov.
 2. Prekladač Google prekladá celú stránku, ale zmeny nie sú možné. Na stránke Clonable je možné po preklade vykonať zmeny, a to tak v texte, ako aj napríklad zmeniť obrázky, logá alebo nastavenia. Pozrite si našeDatabáza znalostí pre viac informácií o všetkých možnostiach.
 3. Preklady Google Translate nie sú vždy tak dobré, naše sú oveľa lepšie. Najmä preto, že sme ich dali skontrolovať korektorovi.
 4. Tlačidlo prekladača Google na vašej webovej lokalite vyzerá dosť neprofesionálne.
 5. Pomocou klonovanej webovej stránky cez Clonable môžete na tejto webovej stránke (a teda aj na tejto zahraničnej doméne) inzerovať alebo uplatňovať marketingové stratégie, čo pri prekladači Google nie je možné.
add remove Mám webový obchod, funguje aj ten?

Áno, je! Existuje už niekoľko zákazníkov, ktorí použili nástroj Clonable na klonovanie svojho webového obchodu. Funguje to rovnako dobre ako v prípade blogu alebo informačnej stránky. Existujú dokonca aj špecifické náhrady pre webové obchody, ktoré pomáhajú zvýšiť konverziu. Neváhajte sa na to opýtať.

add remove Potrebujem nejaké technické znalosti na klonovanie webu prostredníctvom stránky Clonable?

Nie, na prácu so stránkou Clonable nepotrebujete žiadne špecifické znalosti. Back-end systém je jednoduchý a ľahko sa používa. Ak máte akékoľvek otázky, môžete nás vždy kontaktovať. Ak chcete, môžete si zvoliť aj konfiguráciu nástroja na stránke Clonable.

add remove Možno klonovať akúkoľvek webovú lokalitu?

Áno, v zásade možno klonovať každú webovú lokalitu! V prípade klonu s prekladom existuje len niekoľko výnimiek, keď nie je možné preložiť všetko správne. Načítanie dynamického obsahu zatiaľ nie je vždy možné.

add remove Môžem si svoj klon nakonfigurovať aj na stránke Clonable?

Samotná konfigurácia klonu Clonable je veľmi jednoduchá. Ak si však želáte, aby bol nakonfigurovaný, je to tiež možné. Vaše klonové sídlo dokážeme rýchlo a efektívne optimalizovať pre krajinu, do ktorej sa má dostať. Pre viac informácií o nákladoch nás prosím kontaktujte.

add remove Môžem sa prepojiť s iným účtom, napr. pre Google Analytics, Doofinder, Google Search Console alebo iné vyhľadávače?

Áno, môžete to jednoducho nastaviť. V prípade internetových obchodov to však nie je vždy vhodné, pretože transakcie sa uskutočňujú na pôvodnom účte.

Pokyny: Pokyny budú nasledovať.

add remove Aký je rozdiel medzi presmerovaním webu na môj aktuálny web a klonovaním webu?

Nie, prepojenie stránky nie je to isté ako klonovanie pomocou stránky Clonable. Pri klonovaní stránky máte tú výhodu, že môžete stránku prispôsobiť vzhľadu a kľúčovým slovám danej krajiny alebo regiónu. Vďaka tomu sa vaša webová stránka lepšie nájde vo vyhľadávačoch a zákazník sa bude v prostredí vašej webovej stránky cítiť lepšie.

Často kladené otázky - Žiadosti o klonovanie

add remove Za ako dlho bude môj klon pripravený?

Do 10 minút je klon už vytvorený (preložený) a pripravený na použitie. Z dôvodu zmien DNS však často trvá dlhšie, kým je stránka dostupná na celom svete, a my nemáme žiadny vplyv na čas, ktorý vaša IT spoločnosť potrebuje na správne nastavenie jazykových značiek. Prvé zmeny však môžete začať realizovať už teraz.

add remove Aké sú náklady na klonované webové stránky?

Náklady na stránku Clonable závisia od prekladov, ktoré si stránka vyžaduje. Ak vaša stránka nepotrebuje preklady, cena je 50,- € mesačne za stránku. Pre stránky s prekladmi, ale s malým počtom stránok, je cena 75,- € mesačne za stránku / jazyk. Pre stránky s väčším počtom stránok je cena 200,- € za stránku / jazyk. Samozrejme, pri súčasnom zakúpení viacerých klonov sa vždy môžeme dohodnúť na individuálnom riešení. Viac informácií nájdete na našej stránke s cenami.

add remove Aké údaje sú potrebné na vyžiadanie klonu?

V prvom rade potrebujeme vedieť, aký bude názov domény klonovaného webu, na akom systéme CMS váš web beží a do akého jazyka chcete svoj web klonovať. V zásade sa tak môžeme takmer okamžite pustiť do práce.

Často kladené otázky - Back-end Clonable

add remove Ako môžem pracovať v back-ende klonovanej webovej stránky?

Klonovaná webová lokalita nemá vlastný back-end, pretože je len živou kópiou front-endu. Všetky zmeny v back-ende pôvodného webu sa automaticky zobrazia na preloženom klone. Ak chcete vykonať zmenylen na klonovanej lokalite, napríklad pridať kľúčové slová alebo zmeniť logá, môžete to upraviť v ponuke na stránke Clonable.

add remove Mám webový obchod a chcel by som zmeniť vybranú krajinu odoslania v klone, je to možné?

Áno, to je určite možné. Ak je krajina odoslania vybraná už pri objednávke, zákazníkovi to ušetrí prácu a uľahčí mu to život. Pozri . tuako to možno upraviť.

add remove Čo môžem zmeniť v zadnej časti?

Pomocou stránky Clonable môžete jednoducho prispôsobiť takmer všetko na svojej stránke. Ak chcete lokalizovať svoju lokalitu, môžete jednoducho upraviť nasledujúce veci:

 • (Vyhľadávanie) slová
 • Obrázky
 • Zobrazenie alebo nezobrazenie textov
 • Logá
 • USP
 • Nastavenia preferencií:
  - Spôsoby platby
  - Krajina odoslania
add remove Chcem na klonovanú stránku umiestniť iné logo, je to možné?

Áno, na klonovanej webovej lokalite môžete ľahko zmeniť logo alebo obrázok.

Pokyny: Pozri . tuako to funguje.

Často kladené otázky - Prepojenie účtov

add remove Ako môžem prepojiť svoje konto Google Analytics?

Pokyny na prepojenie konta Google Analytics budú nasledovať.

add remove Ako prepojím službu Google Search Console s klonovaným webom?

Klonovanú lokalitu môžete pridať do konzoly Google Search Console rovnakým spôsobom ako normálnu lokalitu.
Pridať Poperty → zadajte názov domény alebo adresu URL

Moja otázka nie je zahrnutá, čo mám robiť?

Nie je vaša odpoveď medzi vyššie uvedenými otázkami? Potom nás neváhajte kontaktovať nižšie. Samozrejme, radi vám pomôžeme. Môžete nás kontaktovať telefonicky (+31 492 77 52 69), e-mailom (info[@]clonable.net) alebo prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.