O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Elektronický obchod v Nemecku

Elektronický obchod v Nemecku

Chcete so svojím internetovým obchodom dobyť nemecký trh? Nemci patria medzi najväčších online kupujúcich v Európe. S viac ako 83 miliónmi obyvateľov je elektronický obchod v Nemecku takmer päťkrát väčší ako v Holandsku a celkový obrat elektronického obchodu je dvakrát vyšší. V roku 2021 bude 12 % elektronického obchodu v Nemecku tvoriť nákup zo zahraničia. Dostatočný dôvod na to, aby ste preskúmali, či bude váš internetový obchod úspešný aj v nemčine. Ak vytvárate internetový obchod, uistite sa, že všetky potrebné informácie nájdete na svojej webovej stránke. Nemecký zákazník chce pred nákupom online vedieť všetko o predpisoch, možnostiach vrátenia tovaru a podmienkach. Uprednostňuje tiež kvalitu a referencie pred nízkou cenou. Preto tomu prispôsobte svoje kľúčové slová. S pomocou Clonable je vytvorenie nemeckého webového obchodu alebo webovej stránky hračka.

3 najobľúbenejšie zahraničné online nákupy:

  1. Čína
  2. Spojené kráľovstvo
  3. Rakúsko

3 najobľúbenejšie kategórie výrobkov:

  1. Oblečenie a obuv (30%)
  2. Dom a záhrada (15%)
  3. Šport a koníčky (14%)

3 najobľúbenejšie spôsoby platby:

  1. Digitálna peňaženka (Paypal, Allpay; 52 %)
  2. Kreditná karta (16 %)
  3. Na účet (13 %)

Čísla: Prieskum cezhraničného elektronického nakupovania , ktorý uskutočnila Medzinárodná poštová spolupráca (IPC)

Spoľahlivosť a ochrana osobných údajov

Nemci pripisujú veľkú hodnotu spoľahlivosti a schváleniu. Schvaľovacou pečaťou preukážete, že váš internetový obchod schválila nezávislá inštitúcia, a zvýšite tak šance na nákup zo strany nemeckého zákazníka. Pri preklade webovej stránky do nemčiny je preto určite rozumné požiadať o značku dôveryhodnosti. Tieto nemecké značky dôvery sú najbežnejšie:

Ochrana súkromia online je veľmi dôležitá aj v Nemecku. Nemecké právne predpisy týkajúce sa ochrany súkromia, odtlačkov (Impressum), copywritingu, ochrany údajov a ich uchovávania sú oveľa prísnejšie ako v Holandsku. Datenschutzerklärung je povinný aj v prípade, že na svojej webovej stránke spracúvate osobné údaje. Uvádza sa tu napríklad, ako a prečo zhromažďujete údaje o zákazníkoch. Uvádzate tiež, ako sa môže váš zákazník odhlásiť napríklad z odberu noviniek. Uveďte toto vyhlásenie na viditeľnom mieste vo svojom internetovom obchode, napríklad v hornej alebo dolnej časti domovskej stránky.

Nemecký zákazník:

92 % chce, aby im boli balíky doručené domov
82 % používa sledovanie a sledovanie
67 % si myslí, že obaly by mali byť recyklovateľné
41 % uprednostňuje udržateľné dodávky
26 % očakáva, že v budúcnosti bude viac nakupovať v susedných krajinách