O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Elektronický obchod vo Francúzsku

Elektronický obchod vo Francúzsku

Chcete rozšíriť svoj internetový obchod do Francúzska? Francúzsky trh elektronického obchodu je jedným z najväčších v Európe. Spolu s Nemeckom a Spojeným kráľovstvom patrí Francúzsko medzi tri najväčšie európske online trhy. Francúzski spotrebitelia nakupujú svoje výrobky aj v zahraničných internetových obchodoch. V roku 2021 predstavoval 15 % elektronického obchodu nákup v zahraničí. Takže určite má zmysel dobyť francúzsky trh so svojím internetovým obchodom. Francúzi čoraz častejšie nakupujú v pohybe, čo je známe aj ako m-commerce. Uistite sa, že váš francúzsky internetový obchod je prístupný a čitateľný aj na mobilných zariadeniach. S Clonable je francúzska webová stránka alebo internetový obchod jednoduchý.

3 najobľúbenejšie zahraničné online nákupy:

  1. Čína
  2. Nemecko
  3. Spojené kráľovstvo

3 najobľúbenejšie kategórie výrobkov:

  1. Oblečenie a obuv (34%)
  2. Elektronika (19%)
  3. Dom a záhrada (16%)

3 najobľúbenejšie spôsoby platby:

  1. Platobná karta (49 %)
  2. Digitálna peňaženka (Paypal, Allpay; 32 %)
  3. Kreditná karta (11 %)

Čísla: Prieskum cezhraničného elektronického nakupovania , ktorý uskutočnila Medzinárodná poštová spolupráca (IPC)

Zákony a nariadenia

Ak vaše výrobky spĺňajú právne predpisy EÚ, môžete s nimi vo Francúzsku voľne obchodovať. Je však rozumné overiť si, či sú požiadavky na výrobky vo Francúzsku rovnaké ako v Holandsku. Ďalšie požiadavky sa vzťahujú napríklad na potravinové doplnky, potraviny a lieky. Niekedy sa uplatňujú osobitné požiadavky na označovanie.
Ak predávate francúzskym zákazníkom, platia aj ďalšie zákony a predpisy. Napríklad existuje prísny zákon o životnom prostredí, "Responsabilité Élargie du Producteur (REP)". Túto povinnosť musíte dodržiavať, ak prostredníctvom svojho internetového obchodu predávate balené výrobky francúzskym spotrebiteľom. Francúzske zákony stanovujú, že ste prvým v reťazci, ktorý je zodpovedný za nakladanie s obalmi.
Ak predávate výrobky zo svojho internetového obchodu francúzskym spotrebiteľom, platí zásada "krajiny určenia". To znamená, že svojmu francúzskemu súkromnému zákazníkovi fakturujete francúzsku DPH: TVA (Taxe sur la Valeur Ajoutée). Iba v prípade, že celková suma vášho predaja francúzskym spotrebiteľom spolu s ostatnými predajmi súkromným zákazníkom v rámci EÚ zostane pod hranicou 10 000 EUR, môžete ako holandský internetový obchod naďalej účtovať holandskú DPH.

Francúzsky zákazník:

91 % používa sledovanie a sledovanie
89 % chce, aby im boli balíky doručené domov
72 % si myslí, že obaly by mali byť recyklovateľné
56 % uprednostňuje udržateľné dodávky
29 % očakáva, že v budúcnosti bude viac nakupovať v susedných krajinách