O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Clonable - Náš príbeh

Od frustrácie cez nápad až po grant.... celosvetovo používaný cezhraničný nástroj?

Ako partner jedného z najväčších hokejových internetových obchodov v Európe Hockeygear. eu hľadá online marketingová agentúra Wecommerce spôsoby, ako robiť inteligentný a nákladovo efektívny marketing už od našej prvej spolupráce v roku 2011. Nemáme také megarozpočty, aké mali a majú niektorí naši konkurenti v hokejovom priemysle, takže sa musíme snažiť pomocou dobrých stratégií a šikovných trikov získať podiel na trhu. Aj preto, aby ste mohli nakupovať lacnejšie, a tak dosiahnuť dostatočný zisk. Keď od roku 2017 čoraz častejšie vypukli cenové vojny, museli sme sa zamyslieť nad tým, čo budeme robiť, aby sme na trhu ešte prežili. Neustále udržiavanie nízkych cien by bolo pre zisky katastrofálne. Jedným z alternatívnych riešení bolo čiastočne sa vyhnúť boju a zamerať sa aj na zahraničný trh. Bez absurdných rozpočtov na reklamu, ale so snahou zamerať sa na vyššie pozície v Google. Hokej však nie je v mnohých krajinách veľmi rozšíreným športom, preto sa musel realizovať nákladovo efektívne. Pre francúzsky internetový obchod s potenciálom obratu niekoľko desiatok tisíc eur v priebehu niekoľkých rokov nie je k dispozícii veľa času a peňazí na tvorbu a údržbu webových stránok.

Nemčina, angličtina, francúzština a španielčina... ale žiadny flámsky obchod

Začali sme s nemeckým a anglickým webovým obchodom, pretože hokejové trhy boli v týchto krajinách pomerne dobre rozvinuté. Neskôr pribudol španielsky a francúzsky obchod. Belgický sme zatiaľ nezaložili, pretože by bolo príliš veľa práce udržiavať aj tento obchod. V roku 2009 mala belgická hokejová asociácia len 23 000 členov. S flámskym obchodom v holandskom jazyku by sme oslovili len zlomok počtu členov hokejového klubu, ktorý máme v Holandsku (240 000), a preto sa nám to pravdepodobne neoplatilo. Trh v Belgicku však rýchlo rástol a my ako online marketéri s veľkým dôrazom na SEO sme zistili, že je veľmi nešťastné, že s Hockeygear.eu sme v Belgicku vo výsledkoch Google sotva bodovali. Tak ma začalo svrbieť, aby som s tým niečo urobil. Koniec koncov, v Holandsku bolo všetko správne nastavené pre SEO a vo Flámsku to nemalo veľký význam.

Len kopírovať a udržiavať príliš drahé pre malý trh, ako je Flámsko

Belgická hokejová reprezentácia do 16 rokov vyhrala Majstrovstvá Európy 2004

Zakaždým sme však dospeli k záveru, že sa neoplatí vytvárať (kopírovať z holandčiny), udržiavať a hostiť tento webový obchod. To by ročne stálo desaťtisíc eur, čo je v čase cenových vojen, keď marže aj tak nie sú vysoké, dosť vysoká investícia. Keď sme však v roku 2019 začali s naším vtedy 18-ročným programátorom na čiastočný úväzok Basom van den Boomom brainstormovať, ako by sme mohli tento problém vyriešiť, objavili sa rôzne možnosti. Van den Boomove znalosti programovania sa spojili s našimi znalosťami a skúsenosťami v oblasti online marketingu a vznikol základ pre Clonable.

Testovanie Clonable

Nápad sme potom otestovali na niekoľkých internetových obchodoch pod našou správou, konkrétne na Ippontime.be, Spiruella.be a Hockeygear.be. Pridali sme aj webový obchod jedného z našich zákazníkov, ktorému sa tento nápad tiež páčil. Spoločnosť Plotterwinkel.nl už mala belgický obchod, ale jeho údržba zaberala príliš veľa času v porovnaní s objednávkami, ktoré generoval. Keď sa majiteľ dozvedel o našej novej metóde, bol pripravený prejsť na inú metódu. Rok 2020 bol potom venovaný profesionalizácii, vytvoreniu jednoduchého ovládacieho panela pre klientov a presvedčeniu klientov našej vlastnej online marketingovej agentúry Wecommerce, aby sme mohli ostatným dokázať na ešte väčšom množstve údajov a príkladov, že tento nástroj funguje a robí presne to, čo má: šetrí čas pri vytváraní a údržbe webovej stránky, priťahuje ďalších návštevníkov prostredníctvom SEO a umožňuje lokalizáciu. A to nielen pre Belgicko, ale aj pre koruny z Nemecka do Rakúska alebo napríklad zo Španielska do Argentíny.

Funkcia prekladu

V roku 2021 sme počas brainstormingu dostali nápad zistiť, či by sme mohli zabezpečiť aj preklady, a naši zákazníci sa tiež často pýtali, či by nebolo možné preložiť obsah. To by im umožnilo ešte viac rozšíriť svoj internetový obchod. Znie to až príliš dobre na to, aby to bola pravda, ale táto funkcia bola pridaná v krátkom čase. Táto prekladateľská funkcia zabezpečila, že stránke Clonable bola venovaná veľká pozornosť. Po dvoch veľmi úspešných dňoch na veľtrhu Webwinkel Vakdagen v Utrechte, kde sme prvýkrát predstavili stránku Clonable s funkciou prekladu, sme si všimli, aký veľký záujem a dopyt po nej je. Najmä preto, že sme vytvorili aj funkciu na sprístupnenie ukážkovej stránky s prekladom pre každú webovú lokalitu do 5 minút.

Zvýšenie konkurencieschopnosti

Prostredníctvom stránky Clonable môžu aj malé spoločnosti efektívne a nákladovo efektívne preskúmať možnosti predaja do zahraničia. Môžu tak konkurovať veľkým medzinárodným spoločnostiam bez toho, aby museli realizovať obrovské investície, čo len zvýši konkurenciu vo svete. Doba, keď sa do zahraničia predávalo len prostredníctvom monopolov, ako je Amazon, je definitívne preč....

Druhá polovica roka 2021 by sa mala niesť v znamení ďalšieho rastu zákazníkov a rozširovania možností nástroja. Okrem toho intenzívne pracujeme na zvyšovaní povedomia. RVO už získala dotáciu na inovácie, Clonable sa zúčastňuje na súťaži KVK Innovation Top 100 a Innovatiehuis De Peel vyjadril nášmu nástroju podporu.

Budúcnosť medzinárodného podnikania je jasná....budúcnosť je Clonable!

Niels Arts, Bas van Schijndel a Bas van den Boom,