O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Prípad: ippontime.nl

Webshop Belgicko - klon wordpress webovej stránky - upraviť nastavenia pokladňa

Prípad: ippontime.nl

Ippontime.nl je holandský internetový obchod s judo výstrojom, ako sú judo uniformy, judo popruhy, tašky a podobne. Džudo je v Belgicku pomerne malý šport. Ippontime.nl má v Holandsku pomerne vysoké pozície vo vyhľadávačoch. Na druhej strane v Belgicku webový obchod takmer vôbec nezabodoval. Clonable.sk zriadil túto stránku ako jeden z prvých testovacích prípadov v polovici roka 2019.

Po klonovaní stránky Ippontime.nl sa belgický variant dostal v priebehu 3 mesiacov na rovnaké alebo dokonca vyššie pozície vo vyhľadávačoch v Belgicku v porovnaní s Holandskom.

Graf vpravo ukazuje, že webový obchod bol klonovaný v auguste. Potom chvíľu trvalo, kým Google stránku správne zachytil. Ale keď sa tak stalo, pozície kľúčových slov sa rýchlo zvýšili. A dodatočná návštevnosť bola zabezpečená bez väčšej námahy.

Ippontime.be - poradie kľúčových slov judo

Na ľavej strane vidíte, aké sú teraz organické pozície v službe Google. Samozrejme, že pozície trochu kolíšu, ale ako vidíte na grafe vyššie, od marca 2020 sú pozície pomerne stabilné. Niekedy sa "džudo oblek" dostane z 3. miesta na 1. alebo naopak a potom celkový objem vyhľadávania klesá alebo stúpa. Jasné je, že všetky pozície "dôležitých" pojmov okolo džudo výstroja sú na prvých troch miestach.

Aké zmeny boli vykonané na stránke Ippontime.be prostredníctvom Clonable?

  • Upravte slová: napr. z džudistických remienkov sa stanú džudistické opasky. Tým sa v Belgicku okamžite dostáva na 1. miesto. Aj preto, že holandská konkurencia používa nesprávny termín.
  • Prispôsobenie loga
  • Prispôsobenie skriptu Doofinder: Bol vytvorený náhradný skript pre špeciálny externý vyhľadávač.
  • Pokladňa: krajina automaticky nastavená na Belgicko namiesto Holandska

O rok neskôr sa organické výsledky jednoznačne zlepšili. Tento testovací prípad je veľmi zaujímavý, pretože v tom čase sa na holandskej lokalite v skutočnosti nerobilo nič pre SEO. Na druhej strane počet návštevníkov v Belgicku vzrástol o 45 %. Belgické objednávky elektronického obchodu sa tiež zvýšili o významné percento, čo dokazuje užitočnosť stránky Clonable.