O stránke Clonable

Clonable - váš nástroj na klonovanie a lokalizáciu webových stránok a internetových obchodov.

E-mail
info[@]clonable.net
Telefónne číslo
+31 492 77 52 69
Adresa

Obchodné centrum Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Prípad: spiruella.com

Webshop Belgicko - klon wordpress webovej stránky - upraviť nastavenia pokladňa

Prípad: spiruella.com

spiruella.nl je internetový obchod so superpotravinami, ktorý ponúka široký sortiment práškov, biopotravín a vitamínov a minerálov. Holandská webová stránka spiruella.nl mala už veľa návštevníkov z Holandska a mala vysoké pozície vo vyhľadávačoch. Žiaľ, počet návštevníkov z Belgicka bol oveľa nižší. Preto bol koncom roka 2019 vytvorený belgický klon spiruella.be.

V súčasnosti má belgická stránka takmer päťkrát viac návštevníkov ako holandská stránka z Belgicka pred klonovaním!

V grafe vpravo môžete vidieť rast návštevnosti stránky spiruella.be. Ako vidíte, internetový obchod bol naklonovaný koncom roka 2019. Potom vždy chvíľu trvá, kým Google stránku správne zachytí. V súčasnosti však spiruella.be navštevuje viac ako 1000 návštevníkov mesačne. To je takmer päťkrát viac návštevníkov z Belgicka ako na holandskej stránke pred klonovaním!

Na ľavej strane sú najdôležitejšie pozície kľúčových slov. Dochádza k miernym výkyvom, ale stránka má desiatky pozícií v prvej desiatke vyhľadávaní vrátane niektorých s obrovským objemom vyhľadávania, ako napríklad tumeric a baobab. Belgická stránka má dokonca o mnoho pozícií vyššie skóre ako holandská stránka!

Aké zmeny boli vykonané na stránke spiruella.be Clonable?

  • Upravili sme logo, ktoré obsahovalo slová ".nl". Odstránili sme to pre belgickú stránku
  • Pokladňa: krajina automaticky nastavená na Belgicko namiesto Holandska
  • Pokladňa: spôsob platby automaticky nastavený na Bancontact/Mistercash (v Belgicku uprednostňovaný pred iDeal)

Klonovanie WordPress / WooCommerce

Ako môžete vidieť na hornom grafe, najväčší rast sa začal v novembri 2020. Vtedy sme vylepšili stránky spiruella.co.uk a spiruella.be. Pre spiruella.be to malo väčší účinok ako spiruella.co.uk a v priebehu 3 mesiacov sa počet návštevníkov belgickej stránky strojnásobil! To opäť ukazuje, aké cenné môže byť klonovanie webových stránok.