🎉 Spustili sme náš nový doplnok WordPress! Stiahnuť teraz

Preklad webových stránok WooCommerce: Váš obchod v inom jazyku za 5 minút?

Preklad webového obchodu WooCommerce: Váš obchod v inom jazyku za 5 minút?

WooCommerce ako jedno z najpoužívanejších riešení elektronického obchodu ponúka nielen bezkonkurenčné funkcie, ale aj používateľsky prívetivé prostredie. Vďaka možnosti prispôsobenia produktov, kategórií a celého nákupného procesu je WooCommerce ideálnou voľbou pre začiatočníkov aj skúsených majiteľov internetových obchodov. Jedným z najatraktívnejších aspektov služby WooCommerce je jej jednoduchá integrácia do existujúcich webových stránok WordPress. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete pridať výkonné funkcie elektronického obchodu vrátane správy produktov, spracovania transakcií a sledovania úrovne zásob. WooCommerce navyše ponúka celý rad rozšírení a zásuvných modulov, ktoré vám umožnia rozšíriť a prispôsobiť funkcie vášho internetového obchodu špecifickým potrebám.

Preklad WooCommerce do viacerých jazykov:

Jedným z kľúčových krokov pri rozvíjaní vášho online podnikania je preklad vášho internetového obchodu, aby oslovil širšie publikum. Možnosť ponúkať svoj webový obchod WooCommerce vo viacerých jazykoch vám otvára dvere na medzinárodné trhy a rozširuje váš globálny dosah. Ako to však zvládnuť bez toho, aby to bol časovo náročný a komplikovaný proces?

Možnosti prekladu vášho internetového obchodu WooCommerce:

Existuje niekoľko prístupov k prekladu vášho internetového obchodu WooCommerce, pričom každý má svoje výhody a nevýhody. Pozrime sa na päť bežných metód:

1. Používanie prekladových zásuvných modulov:

Obľúbenou a dostupnou metódou je použitie prekladových modulov. Tieto nástroje umožňujú rýchlo a efektívne pridávať preklady na stránky produktov, do kategórií a ďalších dôležitých častí vášho internetového obchodu. Niektoré významné prekladové pluginy pre WooCommerce sú MultilingualPress, WPML, Polylang, TranslatePress a Loco Translate.

Výhody prekladových zásuvných modulov:

 • Úspora času: Po inštalácii môžete okamžite začať prekladať.
 • Cenovo dostupné: V porovnaní s inými metódami sú prekladové pluginy často cenovo výhodné.
 • Niekedy používateľsky prívetivé: Pracujete v známom prostredí.

Nevýhody prekladových zásuvných modulov:

 • Krivka učenia: Úplné zoznámenie sa s funkciami môže trvať určitý čas. Konfigurácia je často veľmi zložitá.
 • Vplyv na databázu: Niektoré zásuvné moduly môžu ovplyvniť výkon databázy vášho internetového obchodu.
 • Rýchlosť webovej stránky: v mnohých prípadoch pluginy negatívne ovplyvňujú rýchlosť webovej stránky, najmä ak máte vo svojom internetovom obchode veľa produktov.
 • Nie sú prispôsobené používateľom WooCommerce: pluginy sú často založené hlavne na používateľoch WordPress, nie na špecifických potrebách majiteľov obchodov WooCommerce.

2. Používanie prostredia viacerých lokalít:

Pokročilejším prístupom je nastavenie prostredia viacerých lokalít. V tomto prípade vytvoríte samostatné webové obchody pre každý jazyk, čo ponúka viac možností kontroly a prispôsobenia.

Výhody prostredia s viacerými lokalitami:

 • Optimálny výkon: Každý webový obchod pracuje samostatne, čo zlepšuje celkový výkon.
 • Samostatná správa: Každý jazykový variant je možné prispôsobiť a spravovať samostatne.

Nevýhody prostredia s viacerými lokalitami:

 • Časová náročnosť: Pridávanie stránok pre každý jazyk si vyžaduje čas.
 • Údržba: Správa jednotlivých webových obchodov je veľmi náročná na prácu.

3. Prekladajte bez zásuvného modulu:

Niektorí majitelia webových stránok radšej prekladajú svoj webový obchod WooCommerce bez použitia prekladových pluginov. Namiesto toho sa často používa metóda ručného prekladu prostredníctvom súborov FTP a prekladateľských nástrojov, ako je napríklad Poedit. Hoci táto metóda ponúka niektoré výhody, má aj značné nevýhody.

Výhody prekladu bez zásuvného modulu:

 • Priama kontrola: Pri ručnom preklade si zachováte priamu kontrolu nad každou preloženou vetou a slovným spojením.
 • Žiadna závislosť od zásuvných modulov: Niektorí používatelia sa vyhýbajú používaniu zásuvných modulov, aby znížili potenciálne komplikácie.

Nevýhody prekladu bez zásuvného modulu:

 • Časová náročnosť: Ručný preklad cez FTP a Poedit môže zabrať podstatne viac času, najmä v prípade veľkých webových obchodov.
 • Otázky efektívnosti: Tento proces je menej efektívny a škálovateľný, takže je menej vhodný pre spoločnosti s rýchlo rastúcimi medzinárodnými potrebami.
 • Nákladové hľadisko: Náklady na prácu pri ručnom preklade môžu byť značné, najmä ak pravidelne pridávate nový obsah.

4. V spolupráci s prekladateľskou agentúrou:

Ďalšou možnosťou je spolupráca so špecializovanou prekladateľskou agentúrou alebo s rodilým prekladateľom na voľnej nohe. Hoci sa to zdá ako profesionálny a bezproblémový prístup, má to aj svoje výhody a nevýhody.

Výhody spolupráce s prekladateľskou agentúrou:

 • Profesionálna kvalita: Prekladateľské agentúry ponúkajú vysokokvalitné preklady, ktoré často vykonávajú rodení hovorcovia. (Hoci tie často používajú aj Ai prekladové stroje)

Nevýhody spolupráce s prekladateľskou agentúrou:

 • Náklady: Profesionálne prekladateľské služby sú spojené s vysokými nákladmi, čo môže byť problémom najmä pre menšie spoločnosti s obmedzeným rozpočtom.
 • Závislosť: Ste závislí od rýchlosti a dostupnosti prekladateľskej agentúry, čo môže negatívne ovplyvniť tempo vášho procesu internacionalizácie.
 • Menšia priama kontrola: Hoci je prekladateľský proces profesionálny, môže byť menej flexibilný a implementácia zmien môže trvať určitý čas.
 • Nie všetky procesy: Prekladateľské agentúry za vás vyriešia len časť prekladu. Všetky ostatné procesy, ako napríklad vloženie prekladov na webovú stránku, si budete musieť vykonať sami. To z neho robí zložitý proces.

Hoci tieto metódy môžu byť vhodné pre určité scenáre, nemusia byť ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré sa snažia o efektívnosť, kontrolu nákladov a rýchle prispôsobenie sa meniacim sa medzinárodným trhom. V nasledujúcej časti sa bližšie pozrieme na to, ako Clonable rieši tieto výzvy a prečo je lepším riešením pre viacjazyčné webové obchody WooCommerce.

5. Clonable: Konečné riešenie pre viacjazyčné webové obchody WooCommerce:

V mori možností prekladov vyniká Clonable ako najlepšie riešenie na preklad webových obchodov WooCommerce. Nedávne pridanie nových funkcií robí zo stránky Clonable nepostrádateľný nástroj pre tých, ktorí to s medzinárodnou expanziou myslia vážne.

Kľúčové vlastnosti stránky Clonable:

 1. Zlepšenie SEO: Clonable bezproblémovo pridáva jazykové značky do časti hlavičky všetkých vašich stránok, čím zabezpečuje lepší výkon SEO medzi klonmi a pôvodnou stránkou.
 2. Jednoduchá integrácia do podpriečinkov: Clonable umožňuje bezproblémové začlenenie klonu do podpriečinka vašej webovej lokality, vďaka čomu nie sú potrebné zložité technické konfigurácie v rámci WordPress.
 3. Používateľsky prívetivý prepínač jazykov: Intuitívny prepínač jazykov uľahčuje používateľom navigáciu medzi rôznymi jazykmi.
 4. Podpora pre WooCommerce: Clonable ponúka plnú podporu pre WooCommerce, vďaka čomu je sledovanie konverzií v rôznych jazykoch bezproblémové.

Budúce funkcie Clonable:

 1. Nepatria sem produkty: Rozhodnite sa, ktoré produkty chcete zobraziť alebo nezobraziť vo svojich zahraničných obchodoch, aby ste dosiahli maximálnu flexibilitu.
 2. Vylúčiť stránky: Rozhodnite sa, ktoré stránky sa majú alebo nemajú zobrazovať v zahraničných obchodoch, aby ste dosiahli maximálnu flexibilitu.
 3. Cenová diferenciácia podľa klonu: Upravte ceny na základe cieľovej krajiny pre personalizované cenové stratégie.
 4. Prepínač mien: Ponúknite zákazníkom možnosť platiť v ich miestnej mene.

Vďaka týmto inovatívnym funkciám stanovuje Clonable nový štandard v oblasti prekladov webových obchodov WooCommerce.

chýbajúci text alt blokového média

Máte ešte otázky?

Potom vyplňte nasledujúci formulár.

Súvisiace blogy: