🎉 Spustili sme náš nový doplnok WordPress! Stiahnuť teraz

Tipy a triky pre internacionalizáciu

Užitočné blogy pre viacjazyčné webové stránky

Hľadáte tlačové správy o Clonable? Pozrite si náš prehľad tu.
Užitočný obrázok blogu
Sauna-pana.png
Prilákať viac zahraničných návštevníkov ako sauna alebo wellness centrum? Nechajte si preložiť svoju webovú stránku
Preklady zohrávajú dôležitú úlohu pri marketingu saunových a wellness centier, najmä pri prilákaní zahraničných turistov. Dobre preložená webová stránka v materinskom jazyku návštevníkov pôsobí serióznejším a profesionálnejším dojmom, čo je nevyhnutné na prilákanie medzinárodného publika.
Castle.png
Prečo sú viacjazyčné webové stránky pre hrady a historické pamiatky nevyhnutné
Viacjazyčné webové stránky sú dnes pre hrady a historické pamiatky nevyhnutnosťou. Sprístupňuje tieto krásne miesta, zlepšuje ich viditeľnosť online, obohacuje zážitky návštevníkov a pomáha zdieľať naše kultúrne dedičstvo. Clonable S doménou .co.uk a jej praktickým doplnkom pre WordPress sa tvorba a správa viacjazyčnej webovej lokality stáva jednoduchou a efektívnou.
stage.jpg
Ako viacjazyčné webové stránky zvyšujú dostupnosť športových turnajov
Pri medzinárodných športových turnajoch je viacjazyčná webová stránka nevyhnutná. Zvyšuje dostupnosť, zlepšuje komunikáciu, zvyšuje viditeľnosť a zlepšuje zážitok fanúšikov. Clonable S doménou .nl môžete rýchlo a jednoducho prispôsobiť svoje webové stránky a marketingový obsah rôznym cieľovým skupinám, čím zvýšite svoje marketingové úsilie.
Múzeum1.png
Ako preklady prispievajú k marketingu múzeí
Používanie prekladov ako múzeí? Je to skvelý spôsob, ako zvýšiť dosah a vplyv múzeí. Najmä pre malé a stredne veľké múzeá s obmedzenými zdrojmi a personálom sa môže zdať, že efektívne využívanie prekladov je náročné.
Clonable-proceses.jpg
Dáte si preložiť webovú stránku alebo si ju preložíte sami? Alebo oboje?
Preklad webovej stránky je kľúčovým krokom pri oslovovaní širšieho medzinárodného publika. Otázkou však zostáva: mali by ste prekladateľské práce zadať externému dodávateľovi, alebo ich riešiť interne?
2899721.jpg
Medzinárodný mestský marketing: 10 tipov
Medzinárodný mestský marketing je nevyhnutný pre mestá, ktoré chcú vyniknúť v čoraz väčšej konkurencii na globálnej scéne. Tu je 10 stratégií, ktoré môžu mestá použiť na realizáciu účinných medzinárodných marketingových kampaní:
Zábavný_park.png
Ako preklady prispievajú k marketingu zábavného parku
Preklady zohrávajú kľúčovú úlohu v marketingu zábavných parkov, najmä pokiaľ ide o prilákanie zahraničných turistov. Dobre preložená webová stránka v materinskom jazyku návštevníkov pôsobí serióznejším a profesionálnejším dojmom, čo je rozhodujúce pre prilákanie medzinárodného publika.
3765669.jpg
Preklad webových stránok: Wordpress prekladateľský plugin od Clonable
Clonable spustila inovatívny doplnok WordPress, ktorý výrazne zjednodušuje preklad webových stránok WP. Vďaka tomuto doplnku môžu používatelia WordPress rýchlo a efektívne vytvárať a udržiavať viacjazyčné webové stránky.
4565246.jpg
Marketingové organizácie destinácií: tipy pre marketing cestovného ruchu
Organizácie destinačného marketingu (DMO) zohrávajú kľúčovú úlohu pri propagácii cestovného ruchu a lákajú cestovateľov do svojich destinácií. Tu je niekoľko cenných tipov pre DMO na zlepšenie ich marketingového úsilia v oblasti cestovného ruchu:
drupal_cms.jpg
Preklad webovej stránky Drupal pomocou Clonable: vaša viacjazyčná stránka Drupal za 5 minút
Pomocou stránky Clonable môžu používatelia systému Drupal klonovať a prekladať svoje webové stránky do rôznych jazykov pri zachovaní pôvodného rozloženia a funkčnosti.
joomla-cms.jpg
Preklad webových stránok Joomla pomocou Clonable: viacjazyčné stránky Joomla za 5 minút
Pomocou stránky Clonable môžu používatelia systému Joomla klonovať a prekladať svoje webové stránky do rôznych jazykov pri zachovaní pôvodného rozloženia a funkčnosti.
webflow-cms.jpg
Preklad webovej stránky Webflow pomocou Clonable: viacjazyčná stránka Webflow za 5 minút
Pomocou stránky Clonable môžu používatelia Webflow klonovať a prekladať svoje webové stránky do rôznych jazykov pri zachovaní pôvodného rozloženia a funkčnosti.
prestashop.jpg
Preklad webového obchodu Prestashop s Clonable: viacjazyčná webová stránka Prestashop za 5 minút
Pre obchodníkov, ktorí chcú vytvoriť viacjazyčný webový obchod s PrestaShopom, môže byť cenným nástrojom stránka Clonable. V tomto článku sa zaoberáme tým, ako možno stránku Clonable integrovať s PrestaShopom, aby poskytovala viacjazyčné funkcie.
my-webstore-cms.jpg
ClonablePreložiť môj webový obchod s : váš viacjazyčný môj webový obchod za 5 minút
Pre obchodníkov, ktorí chcú vytvoriť viacjazyčný internetový obchod pomocou služby MijnWebwinkel, môže byť stránka Clonable cenným nástrojom. V tomto článku sa zaoberáme tým, ako možno stránku Clonable integrovať so službou MijnWebwinkel, aby poskytovala viacjazyčné funkcie.
ccv-shop-cms.jpg
Obchod CCV preložený pomocou Clonable: váš viacjazyčný obchod CCV za 5 minút
Pre obchodníkov, ktorí chcú vytvoriť viacjazyčný internetový obchod pomocou CCV Shop, môže byť stránka Clonable cenným nástrojom. V tomto článku sa zaoberáme tým, ako možno stránku Clonable integrovať so službou CCV Shop, aby poskytovala viacjazyčné funkcie.
typo3-cms.jpg
Preklad Typo 3 pomocou Clonable: viacjazyčné webové stránky Typo3 za 5 minút
Clonable je online nástroj na internacionalizáciu, ktorý používateľom umožňuje jednoducho vytvárať a spravovať viacjazyčné webové stránky. Pomocou stránky Clonable môžu používatelia TYPO3 klonovať a prekladať svoje webové stránky do rôznych jazykov, pričom sa zachová pôvodné rozloženie a funkčnosť.
opencart-cms.jpg
OpenCart preložiť s Clonable: váš viacjazyčný OpenCart webshop za 5 minút
Pre majiteľov webových obchodov, ktorí chcú vytvoriť viacjazyčný webový obchod s OpenCartom, môže byť cenným nástrojom stránka Clonable. V tomto článku sa zaoberáme tým, ako možno stránku Clonable integrovať s OpenCartom a zabezpečiť tak viacjazyčnú funkcionalitu.
woocommerce.jpg
Preklad webových stránok WooCommerce: Váš obchod v inom jazyku za 5 minút?
Jedným z kľúčových krokov pri rozvíjaní vášho online podnikania je preklad vášho internetového obchodu, aby oslovil širšie publikum. Možnosť ponúkať svoj webový obchod WooCommerce vo viacerých jazykoch vám otvára dvere na medzinárodné trhy a rozširuje váš globálny dosah. Ako to však zvládnuť bez toho, aby to bol časovo náročný a komplikovaný proces?
3765669.jpg
Klonovanie webových stránok WordPress za 5 minút
Chcete klonovať svoju webovú lokalitu WordPress? Nie ste jediní. Proces duplikovania existujúcej inštalácie WordPress má niekoľko dôvodov, metód a nástrojov. Prečo je Clonable lepšou možnosťou?
europe.jpg
Klonovanie webových stránok: zjednodušte svoje obchodné procesy
Klonovanie webových stránok je technika, ktorá zahŕňa vytvorenie presnej kópie existujúcej webovej stránky. Nástroj špeciálne navrhnutý na klonovanie webových lokalít je Clonable, ktorý ponúka niekoľko výhod pre používateľov, ktorí chcú túto technológiu využívať, vrátane udržiavania klonovanej webovej lokality v nepretržitej aktualizácii.
7155205.jpg
SEO stratégie pre medzinárodné webové stránky s Clonable
Dôležitosť SEO pre medzinárodné webové stránky nemožno dostatočne zdôrazniť. Dobre premyslená stratégia SEO nielenže zvyšuje viditeľnosť vašich webových stránok, ale zabezpečuje aj lepšiu používateľskú skúsenosť a v konečnom dôsledku viac konverzií. Tento článok sa zameriava na aplikáciu SEO na zahraničných webových stránkach so zameraním na využitie stránky Clonable ako výkonnej platformy na uľahčenie tohto procesu.
preklad-kvalita.jpg
Prekladanie pomocou Ai - ako dobrý je preklad pomocou umelej inteligencie Clonable?
Prekladacie stroje poháňané umelou inteligenciou, ako napríklad Google Translate a Deepl, spôsobili revolúciu v preklade textov. Ako presné sú však tieto stroje v porovnaní s ľudskými prekladateľmi? Nie sú rodení prekladatelia oveľa lepší? Alebo môžete na niektoré procesy stále dobre využívať prekladateľov Ai. Zistite tiež, ako stránka Clonable pomáha majiteľom webových stránok optimalizovať kvalitu prekladu, a tým prispieva aj k lepšiemu skóre SEO.
Škandinávia
Elektronický obchod vo Švédsku: Príležitosti, prínosy a výzvy
Elektronický obchod vo Švédsku zaznamenal v posledných rokoch výrazný rast vďaka kombinácii silnej digitálnej infraštruktúry, rastúceho hospodárstva a technicky zdatného obyvateľstva. V tomto článku skúmame príležitosti, výhody a výzvy elektronického obchodu vo Švédsku.
4782106.jpg
E-commerce Nigéria: prečo expandovať do Nigérie?
Nigéria je najľudnatejším africkým štátom s viac ako 200 miliónmi obyvateľov, čo z nej robí obrovský potenciálny trh pre spoločnosti, ktoré hľadajú možnosti expanzie. Krajina má tiež rýchlo rastúce hospodárstvo s priemernou mierou rastu približne 2 % ročne a veľké množstvo prírodných zdrojov, ktoré podporujú ekonomiku.
6687588.jpg
Lokalizácia: 5 faktorov, ktoré treba zohľadniť pri výbere správnych jazykov pre vaše webové stránky
Lokalizácia je v globalizovanom svete kľúčová a používanie správnych jazykov je nevyhnutné pre úspech výrobku alebo služby na konkrétnom trhu. Nejde len o preklady, ale aj o pochopenie kultúrnych nuáns a prispôsobenie sa miestnym zvyklostiam. Používanie správnych jazykov na lokalizáciu zaručuje, že vaše produkty a služby budú pochopené a ocenené na celom svete.
5208996.jpg
Preložiť súbor CSV alebo XML?
Jednou z najdôležitejších súčastí internetového obchodu je možnosť ponúkať produkty na rôznych trhoch vrátane Google Shopping, Amazon a ďalších platforiem. Pre spoločnosti, ktoré chcú pôsobiť vo viacerých krajinách, však môžu byť veľkou prekážkou jazykové bariéry. Najmä ak spoločnosť ešte nemá vlastné webové stránky v danom jazyku.
gr.jpg
6 dôvodov, prečo by ste mali preložiť svoje webové stránky do nemčiny
Keďže svet je čoraz viac prepojený, spoločnosti sa musia prispôsobiť, aby sa spojili s novými trhmi a vyhli sa konkurencii na domácom trhu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je preložiť svoje webové stránky do rôznych jazykov. Nemčinou hovorí viac ako 120 miliónov ľudí na celom svete a je úradným jazykom Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.
7155203.jpg
Preklad Shopware? Prečo je stránka Clonable ideálna na preklad vášho internetového obchodu Shopware
Shopware je obľúbená platforma elektronického obchodu a ako alternatíva k Magentu získava čoraz väčší podiel na trhu v mnohých ďalších krajinách okrem Nemecka. CMS ponúka spoločnostiam flexibilné a škálovateľné riešenie pre ich internetové obchody. Jednou z najpríjemnejších funkcií Shopware je možnosť vytvárania viacerých predajných kanálov, čo umožňuje vytvárať aj medzinárodné obchody z rovnakej databázy. Vďaka tomu môžu spoločnosti zaoberajúce sa elektronickým obchodovaním osloviť širšie publikum, pretože je jednoduchšie preložiť ich online obchod do viacerých jazykov. V kombinácii so stránkou Clonable však tento systém funguje ešte lepšie. Prečo presne? Vysvetľujeme to tu.
5098274.jpg
Výzvy pri medzinárodnej expanzii v Európe a ich riešenie
Pri expanzii do iných krajín Európy môžu spoločnosti čeliť viacerým výzvam. Ktoré výzvy to však sú a ako ich môžete prekonať? Tu sú uvedené hlavné výzvy a niekoľko tipov, ako ich prekonať.
5449686.jpg
Prečo by mali americké spoločnosti a organizácie prekladať svoje webové stránky do španielčiny?
Americké organizácie môžu rozšíriť svoje obzory prekladom svojich webových stránok do španielčiny. Je to príležitosť otvoriť si dvere k rastúcej skupine španielsky hovoriacich zákazníkov a posilniť spoluprácu s touto komunitou. Tým preukážu, že si vážia rozmanitosť a inkluzívnosť, a umožnia im vyniknúť nad priemernú spoločnosť. Je to skok smerom k lepšej budúcnosti, v ktorej sa každý cíti vypočutý a videný. Na čo teda čakajú? Dovoľte im dobyť svet pomocou sily dvoch jazykov!
5643429.jpg
Prečo pri cezhraničnej stratégii uvažovať o menších jazykoch?
Ako európska spoločnosť, ktorá chce expandovať za hranice, je dôležité zvážiť expanziu aj na iné trhy ako len na trhy s najrozšírenejšími jazykmi v Európe, ako sú angličtina, španielčina, nemčina, francúzština a taliančina. Hoci sa tieto jazyky tradične považujú za najpraktickejšiu voľbu pre preklad, pri expanzii na iné trhy možno nájsť mnoho ďalších príležitostí a výhod. Menšie jazyky sa môžu na prvý pohľad zdať menej atraktívne, ale môžete ich skutočne využiť. Ale ako? To vám bližšie vysvetlíme v tomto článku.
4565246.jpg
Výhody prekladu nemocničných alebo zdravotníckych organizácií
Preklad nemocničnej webovej stránky má pre nemocnicu aj pre pacientov množstvo výhod. Zlepšuje komunikáciu medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a pacientmi, sprístupňuje zdravotné informácie ľuďom z rôznych jazykových prostredí, zvyšuje dosah nemocnice a pomáha zabezpečiť dodržiavanie zákonov a predpisov. Okrem toho ukazuje, že nemocnici záleží na potrebách jej pacientov. Ak teda chcete zabezpečiť lepšie výsledky a spokojnosť pacientov, osloviť širšie publikum a splniť požiadavky na kvalitnú starostlivosť, preklad webovej stránky vašej nemocnice je múdrou voľbou.
4057396.jpg
Preklad Magento? Prečo je stránka Clonable ideálna pre vaše preklady
Magento je jednou z najznámejších a najúspešnejších platforiem elektronického obchodu na svete. CMS ponúka podnikom flexibilné a škálovateľné riešenie pre ich internetové obchody. Jednou z najlepších funkcií Magenta je možnosť vytvárať viacero pohľadov na obchod, často určených na medzinárodné účely. To umožňuje spoločnostiam osloviť širšie publikum jednoduchším prekladom ich online obchodu do viacerých jazykov. V kombinácii so stránkou Clonable však tento systém funguje ešte lepšie. Prečo? Vysvetlíme to tu.
3227455.jpg
5 medzinárodných stratégií budovania odkazov na zlepšenie medzinárodného SEO
V poslednom desaťročí sa budovanie medzinárodných prepojení stáva čoraz dôležitejšou súčasťou SEO. Keďže sa internet globalizoval, spoločnosti museli prispôsobiť svoje stratégie budovania odkazov tak, aby zohľadňovali širšie spektrum cieľových trhov. Pokiaľ ide o budovanie medzinárodných odkazov, existuje niekoľko rôznych prístupov. Tu je päť najúčinnejších stratégií:
3567810.jpg
Preklad webových stránok: náklady a čas, stručný prehľad
Pri zvažovaní prekladu webovej stránky je dôležité zvážiť všetky možné náklady. Hoci sa preklad webových stránok môže spočiatku javiť ako jednoduchý proces, v skutočnosti existuje viacero rôznych faktorov, ktoré môžu ovplyvniť celkové náklady. V tomto článku sa pozrieme na niektoré kľúčové aspekty nákladov na preklad webových stránok, aby ste boli lepšie pripravení pri stanovovaní rozpočtu pre váš projekt.
3765669.jpg
Nevýhody WPML pre WordPress: Prečo to nestojí za to
Ak uvažujete o používaní jazyka WPML pre Wordpress, možno by ste si to mali dvakrát rozmyslieť. Hoci môže byť lákavé použiť doplnok, ktorý sľubuje, že vaša stránka bude viacjazyčná, pred rozhodnutím o použití WPML by ste si mali uvedomiť niektoré nevýhody.
switzerland.jpg
Švajčiarsko a elektronický obchod: prečo tam preklady zohrávajú veľkú úlohu
Švajčiarsko je malá krajina so štyrmi úradnými jazykmi, čo z nej robí jedinečný a náročný trh pre elektronický obchod, ale aj pre preklady. Samozrejme, chcete, aby zákazníci mali na vašej stránke čo najlepší zážitok, ale bez prekladov je to ťažké. Tu sú teda dôvody, prečo preklady zohrávajú v elektronickom obchode veľkú úlohu.
gr.jpg
Optimalizácia pre vyhľadávače v Nemecku: niekoľko tipov a trikov
Elektronický obchod v Nemecku je silne rastúcim odvetvím so špecifickými charakteristikami, ako je preferencia odevov a obuvi ako najobľúbenejších kategórií výrobkov, kreditné karty ako obľúbená platobná metóda a rastúca popularita mobilného obchodu. Nemeckí spotrebitelia majú veľký záujem aj o knihy, elektroniku a nábytok. Konajú sa tu aj významné podujatia v oblasti elektronického obchodu, ako sú dmexco, Online Handel Kongress a Internet World Expo. Spoločnosti, ktoré chcú podnikať v Nemecku, musia byť o týchto aspektoch trhu elektronického obchodu dobre informované.
4025172.jpg
Chcete poskytovať vynikajúce medzinárodné služby zákazníkom? Tu je 8 tipov, ktoré vám pomôžu začať!
Je zrejmé, že služby zákazníkom sú pre každý podnik veľmi dôležité. Ešte dôležitejšie je však poskytovať vynikajúci zákaznícky servis, keď máte do činenia so zákazníkmi z celého sveta. Koniec koncov, ide o trh so špecifickými potrebami a požiadavkami, a preto je veľmi dôležité, aby ste sa nimi riadne zaoberali a zaistili spokojnosť svojich medzinárodných zákazníkov. Pri poskytovaní medzinárodných služieb zákazníkom je potrebné zohľadniť niekoľko ďalších aspektov. Tu je päť tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech:
europe.jpg
Najpoužívanejšie jazyky na internete: pohľad na Európsku úniu
Vedeli ste, že na celom svete sa hovorí takmer 7 000 jazykmi? Bláznivé, však? Pri toľkých možnostiach sa nemožno čudovať jazykovým bariéram. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ktoré jazyky sa na internete používajú najčastejšie? Hoci je angličtina vo všeobecnosti najpoužívanejším jazykom, v niektorých častiach internetu sa viac používajú iné jazyky. Napríklad v Európskej únii je najčastejšie používaným jazykom na internete nemčina, po ktorej nasleduje angličtina, francúzština a španielčina.
6297704.jpg
Rôzne kódy jazyka Hreflang a ich implementácia
Pokiaľ ide o medzinárodnú SEO optimalizáciu, značky hreflang sú základným prvkom, ktorý pomáha vyhľadávačom porozumieť rôznym jazykovým verziám vašej webovej stránky. Ak máte webovú lokalitu dostupnú vo viacerých jazykoch, značky hreflang môžu vyhľadávačom povedať, ktorá verzia vašej webovej lokality je určená pre ktoré publikum. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako určiť jazyk obsahu vašej webovej lokality, ale značky hreflang sú najodporúčanejšou metódou.
5643429.jpg
Prekladanie medzi kultúrami: Formálne alebo neformálne písanie?
Pri preklade textu z jedného jazyka do druhého musí prekladateľ okrem iného zohľadniť stupeň formálnosti pôvodného textu. V niektorých prípadoch môže byť pôvodný text celkom formálny, v iných neformálnejší. V závislosti od publika, ktorému je prekladaný text určený, musí prekladateľ niekedy prispôsobiť úroveň formálnosti prekladu. V Holandsku je bežné neformálne písanie, zatiaľ čo v Nemecku je bežnejšie formálne písanie.
4752208.jpg
Prečo je dôležité prekladať obrázky na viacjazyčných webových stránkach?
Nie je žiadnym tajomstvom, že obrázky sú dôležitou súčasťou webu. Výskum totiž ukázal, že články s obrázkami sa zdieľajú viac ako články bez obrázkov. Aj keď je dôležité mať na stránke dobré obrázky bez ohľadu na jazyk, je obzvlášť dôležité mať dobre preložené obrázky, ak je vaša stránka viacjazyčná.
3227422.jpg
Prečo je preklad vašich webových stránok do angličtiny inteligentný?
Angličtina je jedným z najrozšírenejších jazykov na svete. Prečo teda nepreložiť do angličtiny aj svoje vlastné webové stránky? Veď anglická webová stránka môže vašej spoločnosti pomôcť vo viacerých oblastiach. Napríklad z hľadiska internacionalizácie, ale napríklad aj z hľadiska ústretovosti voči zákazníkom a mnohých ďalších. Tu je teda niekoľko dôvodov, prečo je rozumné preložiť svoju webovú stránku do angličtiny
5134202.jpg
Podnikanie v zahraničí: Ako urobiť viacjazyčnú webovú stránku užívateľsky prívetivejšou?
Ak chcete uspieť na globálnom trhu, bez ohľadu na to, v akom odvetví pôsobíte, musíte mať webové stránky, ktoré dokážu osloviť používateľov vo viacerých jazykoch. Môže to byť náročná úloha, ale našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť svoje webové stránky pre medzinárodné publikum užívateľsky prívetivejšie.
Ako sa Clonable
Výhody a nevýhody trhovísk pre medzinárodné spoločnosti elektronického obchodu
Medzinárodné spoločnosti zaoberajúce sa elektronickým obchodovaním musia pri vstupe na online trh zvážiť veľa vecí. K dispozícii je mnoho možností, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody. V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody trhovísk pre medzinárodné spoločnosti elektronického obchodu.
5643429.jpg
Dvojjazyčnosť v Kanade: história, politika a obchodné príležitosti (elektronický obchod)
Dvojjazyčnosť v Kanade ponúka množstvo obchodných príležitostí. Napríklad spoločnosti, ktoré dokážu komunikovať s anglicky aj francúzsky hovoriacimi zákazníkmi, môžu získať väčší trh. Dvojjazyčnosť môže byť navyše cennou výhodou pre spoločnosti, ktoré chcú expandovať na francúzsky hovoriace trhy.
5134202.jpg
8 najčastejších chýb pri preklade webových stránok (a ako ich odstrániť)
Webové stránky sa čoraz častejšie prekladajú do viacerých jazykov. Je to pochopiteľné, pretože ak chcete osloviť medzinárodné publikum, musíte svoje webové stránky ponúkať v týchto jazykoch. Bohužiaľ, tieto preklady sa nie vždy daria. V tomto článku sa venujeme 10 najčastejším chybám pri preklade webových stránok - a ako ich odstrániť.
3945008.jpg
14 spôsobov, ako do roku 2023 zvýšiť návštevnosť webových stránok: SEO, preklad a ďalšie
Hľadáte viac návštevnosti webových stránok v roku 2023? Bez ohľadu na to, v akej oblasti podnikáte, väčšia návštevnosť webových stránok môže znamenať len dobré veci. Viac návštevnosti znamená viac potenciálnych zákazníkov a viac potenciálnych zákazníkov znamená viac predaja. Ale ako vlastne zvýšiť návštevnosť webových stránok?
europe.jpg
Príležitosti pre elektronický obchod vo východnej Európe
S pokračujúcim rozvojom svetovej ekonomiky sa spoločnosti čoraz viac obzerajú po nových trhoch, na ktoré by mohli expandovať. Východná Európa sa vďaka svojmu relatívne nevyužitému potenciálu a priaznivému podnikateľskému prostrediu stáva čoraz atraktívnejšou destináciou pre mnohé spoločnosti.
7155203.jpg
Preklad webových stránok Prestashop: preložte svoj webový obchod pre globálny úspech
Ak chcete rozšíriť dosah svojich webových stránok Prestashop na globálne publikum, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, je preložiť obsah do rôznych jazykov. Preklad vám môže pomôcť lepšie sa spojiť s vašimi zahraničnými zákazníkmi a ponúknuť im bezproblémovejšiu skúsenosť s vašou webovou stránkou.
6817300.jpg
7 tipov pre medzinárodný marketing a reklamu
Marketing a reklama sú dva najdôležitejšie aspekty každého podniku. Veď bez marketingu by sa potenciálni zákazníci nikdy nedozvedeli o vašich produktoch alebo službách a bez reklamy by nikdy nemali dôvod ich kúpiť. Keď spoločnosť expanduje na celom svete, marketingové a reklamné aktivity sa musia starostlivo naplánovať tak, aby zohľadňovali kultúrne rozdiely.
gr.jpg
Čo robiť a čo nerobiť pri budovaní odkazov v Nemecku: Ako získať najlepšie spätné odkazy pre svoje webové stránky?
Pri budovaní odkazov v Nemecku existujú určité zásady, čo robiť a čo nie. Tie by sa mali dodržiavať, aby sa zabezpečilo, že webová stránka získa čo najlepšie spätné odkazy.
3227422.jpg
Podnikanie v inej krajine: 7 tipov pre úspech
Pri medzinárodnej expanzii spoločnosti je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov, aby bola úspešná. Od štúdia trhu a poznania kultúry až po vytvorenie jasnej komunikácie a výber dobrých ľudí, existuje niekoľko prvkov, ktoré je potrebné efektívne riadiť.
4782106.jpg
Podnikanie na africkom kontinente: francúzsky hovoriace krajiny v Afrike
Existuje mnoho dôvodov, prečo podnikať na africkom kontinente. Kontinent je bohatý na prírodné zdroje, má rýchlo rastúci počet obyvateľov a je domovom niektorých z najrýchlejšie rastúcich ekonomík na svete. Pri podnikaní na africkom kontinente je dôležité poznať rôzne krajiny, v ktorých sa používa francúzština ako úradný jazyk. Tieto krajiny, známe ako francúzsky hovoriace krajiny, sa nachádzajú v mnohých rôznych oblastiach afrického kontinentu.
7718877.jpg
Písanie s ohľadom na preklady webových stránok: 10 tipov na zlepšenie kvality obsahu
Chcete zlepšiť kvalitu obsahu preložených webových stránok? Či už ste tvorca obsahu alebo prekladateľ, môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste zabezpečili najvyššiu kvalitu svojho obsahu. Tu je 10 tipov, ktoré treba mať na pamäti pri písaní prekladov:
7217702.jpg
7 dôvodov, prečo preložiť webové stránky do španielčiny: argumenty pre obsah v španielčine
Ak máte webovú stránku alebo online firmu, možno si kladiete otázku, či sa vám oplatí preložiť obsah do španielčiny. Koniec koncov, španielčina je jedným z najrozšírenejších jazykov na svete a jej rodenými hovorcami je približne 400 miliónov ľudí. Existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo preložiť svoje webové stránky do španielčiny. Tu je sedem najpresvedčivejších z nich:
stage.jpg
Internacionalizácia profesionálneho športového klubu: výhody prekladov
Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mohli uvažovať o internacionalizácii svojho športového klubu. Možno chcete rozšíriť svoj dosah a prilákať nových fanúšikov z celého sveta? Alebo chcete svoj klub viac sprístupniť širšiemu publiku. Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, preklad webovej stránky vášho klubu je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť.
4612523.jpg
Elektronický obchod v Japonsku - 7 tipov na úspešný predaj
Japonský trh elektronického obchodu je veľký a lukratívny, ale pre zahraničných predajcov môže byť aj zložitý. V tomto článku vám ponúkame sedem tipov, ktoré vám pomôžu úspešne predávať v Japonsku.
združenia.jpg
Pobaltské štáty: Estónsko, Lotyšsko a Litva, nevyužitý trh pre cezhraničný elektronický obchod
V posledných rokoch sa cezhraničný elektronický obchod stáva čoraz populárnejším, pretože spoločnosti sa snažia rozšíriť svoj dosah za hranice svojho domáceho trhu. Pobaltské štáty ponúkajú jedinečnú príležitosť pre spoločnosti, ktoré sa snažia o cezhraničný elektronický obchod. Pobaltské štáty, ktoré sa nachádzajú medzi Európou a Áziou a majú niečo vyše 6 miliónov obyvateľov, sú často prehliadané ako potenciálny trh pre online podniky. Pobaltie však ponúka významné príležitosti pre spoločnosti, ktoré chcú vstúpiť na nové trhy. Najmä s nástrojom, ako je Clonable.
2899721.jpg
Elektronický obchod v Indonézii: Ako využiť online marketing na rozšírenie svojho podnikania na najväčšom súostroví sveta
Indonézia je najväčšie súostrovie na svete, ktoré tvorí viac ako 17 000 ostrovov. Žije tu viac ako 250 miliónov ľudí, čo z nej robí štvrtú najľudnatejšiu krajinu na svete. Indonézia je atraktívnym trhom pre spoločnosti elektronického obchodu, ktoré chcú rozšíriť svoj dosah. Môže však byť zložité zistiť, kde začať.
7718877.jpg
Prečo by ste mali opravovať automaticky preložené webové stránky
Všetci vieme, aké ťažké je udržať krok s webovou stránkou, ktorá sa neustále mení a rozširuje. Môže byť dosť ťažké držať krok s obsahom vo vašom vlastnom jazyku, nehovoriac o snahe držať krok s automaticky preloženou webovou stránkou.
4635564.jpg
Cezhraničný elektronický obchod v Oceánii: online predaj v Austrálii a na Novom Zélande
Ak chcete predávať online v Austrálii a na Novom Zélande, musíte poznať odlišné pravidlá cezhraničného elektronického obchodu v každej krajine.
poland.jpg
Obchodné príležitosti a elektronický obchod v Poľsku
Očakáva sa, že poľský trh elektronického obchodu bude do roku 2022 predstavovať približne 17 miliárd USD a v nasledujúcich rokoch bude naďalej prudko rásť. rast o 20 % na hodnotu 23,6 miliardy USD. Tento rast je spôsobený viacerými faktormi
6505488.jpg
Preklad blogu: ako svojimi znalosťami a skúsenosťami prilákať globálne publikum
Blogovanie sa stalo dôležitou marketingovou stratégiou pre malé, stredné aj veľké podniky. Ak vaša spoločnosť nemá blog, má to niekoľko nevýhod. Napríklad.
7718861.jpg
Predaj luxusných výrobkov? Preklad vášho internetového obchodu alebo webovej lokality vám pomôže získať zákazníkov
Ako majiteľ firmy, ktorá predáva luxusné výrobky, viete, že pre úspech je nevyhnutné vytvoriť špičkový, luxusný zážitok zo značky. Vedeli ste však, že jedným z najdôležitejších spôsobov ochrany a propagácie vašej značky je zabezpečiť, aby bola vaša webová stránka prístupná medzinárodnému publiku?
3948480.jpg
5 dôvodov, prečo preložiť webovú stránku kempu alebo hotela
Ak máte webovú stránku kempu alebo hotela, je dobré ju preložiť. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste to mohli chcieť urobiť. V tomto článku sa budeme venovať niektorým z týchto dôvodov.
5511000.jpg
5 dôvodov, prečo preložiť webovú stránku reštaurácie a jedálny lístok
S rastúcim prepojením sveta sa význam prekladateľských služieb exponenciálne zvýšil. V pohostinstve to platí najmä pre reštaurácie. Webová stránka a jedálny lístok reštaurácie sú zvyčajne prvé, čo potenciálny zákazník uvidí, a ak nie sú v jazyku, ktorému rozumie, pravdepodobne si vyberie inú možnosť.
4817935.jpg
Umenie medzinárodného marketingu obsahu: 10 tipov pre webové stránky a webové obchody
Váhate, či chcete rozšíriť svoje stránky do zahraničia? V tomto blogovom príspevku sa dočítate o mnohých výhodách, ktoré vám expandovanie môže ponúknuť. S neustále rastúcim medzinárodným trhom elektronického obchodu sa holandským internetovým obchodom otvára veľa príležitostí, pretože Európania čoraz častejšie nakupujú cezhranične.
3099610.jpg
Prečo rozšíriť svoje webové stránky alebo internetový obchod do zahraničia?
Váhate, či chcete rozšíriť svoje stránky do zahraničia? V tomto blogovom príspevku sa dočítate o mnohých výhodách, ktoré vám expandovanie môže ponúknuť. S neustále rastúcim medzinárodným trhom elektronického obchodu sa holandským internetovým obchodom otvára veľa príležitostí, pretože Európania čoraz častejšie nakupujú cezhranične.
4860876.jpg
Cez hranice
Uvažujete o rozšírení svojej webovej stránky alebo internetového obchodu do zahraničia? Alebo vedia zahraniční spotrebitelia sami nájsť vašu webovú stránku? To je dobrá správa, pretože to znamená, že rastiete. Iné trhy majú jednoducho iné problémy. Prečítajte si, čo musíte vziať do úvahy v tomto príspevku na blogu.
5006141.jpg
Čo je lokalizácia?
Na stránke Clonable sa často používa slovo lokalizácia. Čo to presne znamená? Lokalizácia znamená, že zákazník sa na vašej webovej lokalite cíti ako doma. To sa dosiahne prispôsobením určitých slov alebo výrazov miestnemu jazyku a kultúre.
7155205.jpg
Medzinárodné SEO: 8 tipov pre cezhraničnú optimalizáciu pre vyhľadávače
Už ste preložili svoju webovú stránku (pozrite si, ako na to, tu) a pýtate sa: ako môžem zlepšiť pozíciu SEO svojej novo preloženej webovej stránky? SEO sa stáva oveľa zložitejším, ak máte viacero webových stránok v rôznych jazykoch. V tomto článku uvádzame niekoľko tipov pre SEO viacjazyčných webových stránok.
3545776.jpg
Strojový preklad verzus automatický preklad - aké sú rozdiely?
Možno ste sa už stretli s pojmami: strojový preklad a strojový preklad. Nie sú to synonymá! V tomto článku vám vysvetlíme viac o strojovom preklade a strojovom preklade. Budeme sa zaoberať otázkami, ako napríklad "aké sú výhody strojového prekladu?" alebo "čo je to strojový preklad?".
5511000.jpg
Preložiť webovú stránku? Aké sú možnosti?
Chcete si nechať preložiť webový obchod alebo webovú stránku? Existuje veľa dôvodov, prečo to chcieť. Pre spoločnosť je to prvý krok k získaniu nového cieľového trhu. Vo vašej krajine alebo cezhranične. Zároveň je to služba navyše pre vašich zákazníkov. Umožní vám lepšie zapojiť čitateľov a nadviazať s nimi osobnejší kontakt. Ako organizácia, napríklad obec alebo nemocnica, je táto dodatočná služba veľmi cenná aj pre ľudí, ktorí ešte neovládajú materinský jazyk. Budú lepšie rozumieť vášmu posolstvu bez potreby tlmočníkov.
7155205.jpg
Účinná stratégia SEO: Čo zahŕňa a ako ju uplatniť
Získanie lepšieho umiestnenia vo vyhľadávačoch? Potom vám táto stratégia určite pomôže dosiahnuť tento cieľ. V tomto článku nájdete niekoľko praktických tipov, ktoré môžu byť v tomto smere užitočné.
it.jpg
Elektronický obchod v Taliansku
Taliansko je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov elektronického obchodu v Európe. Keďže Taliani začali nakupovať online neskôr, stále je tu dostatok priestoru pre nových poskytovateľov. S viac ako 60 miliónmi obyvateľov predstavuje pre holandských podnikateľov zaujímavý trh.
it.jpg
Elektronický obchod v Španielsku
Chcete dobyť španielsky trh? Do roku 2021 bude až 29 % elektronického obchodu v Španielsku tvoriť nákup zo zahraničia. Dostatočný dôvod na to, aby ste svoj internetový obchod alebo webovú stránku preniesli do Španielska.
en.jpg
Elektronický obchod v Spojenom kráľovstve
Po brexite máte možno pochybnosti o expanzii do Spojeného kráľovstva. A čo predpisy? Čo chcú zákazníci v Spojenom kráľovstve? Ako funguje preprava? Čomu musíte venovať pozornosť?
fr.jpg
Elektronický obchod vo Francúzsku
Chcete rozšíriť svoj internetový obchod do Francúzska? Francúzsky trh elektronického obchodu je jedným z najväčších v Európe. Spolu s Nemeckom a Spojeným kráľovstvom patrí Francúzsko medzi tri najväčšie európske online trhy.
bl.jpg
Elektronický obchod v Belgicku
Máte holandskú stránku a chcete ju preniesť do zahraničia? Dobrým prvým krokom je expandovať k našim južným susedom a začať s elektronickým obchodom v Belgicku.
gr.jpg
Elektronický obchod v Nemecku
Chcete so svojím internetovým obchodom dobyť nemecký trh? Nemci patria medzi najväčších online kupujúcich v Európe. S viac ako 83 miliónmi obyvateľov je elektronický obchod v Nemecku takmer päťkrát väčší ako v Holandsku a celkový obrat elektronického obchodu je dvakrát vyšší.
case_sensitive.jpg
Čo je citlivé na veľkosť písmen?
Pravdepodobne ste sa už stretli s týmto slovom: case sensitive (rozlišovanie veľkých a malých písmen). Holandský preklad tohto slova je citlivý na veľkosť písmen. Často sa s týmto termínom stretávate pri heslách. Ak je heslo citlivé na veľkosť písmen, potom heslá ako "WachtWoord123" a "password123" pre webové stránky nie sú rovnaké. Heslo citlivé na veľkosť písmen rozlišuje medzi normálnym písmenom ("malým") a veľkým písmenom ("veľkým").