🎉 Spustili sme náš nový doplnok WordPress! Stiahnuť teraz

Začíname na Clonable?

Odpovedáme na vaše otázky.

Obrázok s otáznikom

Všeobecné

Čo presne je Clonable?

Clonable je nástroj na kopírovanie, prípadný preklad a údržbu webovej stránky. Ako to znie? Pomocou nástroja Clonable môžete napríklad veľmi jednoducho naklonovať holandskú (.nl) webovú stránku na belgickú (.be). Ale môžete tiež preložiť svoj nemecký webový obchod napríklad do dánčiny a umiestniť ho na doménu .dk. Webová stránka zostane úplne rovnaká, bez toho, aby ste sa podľa vyhľadávačov dopustili plagiátorstva. A to ani v prípade, že preklad v našom systéme nepridáte. Sami si vyberiete, ktoré prvky pre klonovanú webovú stránku prispôsobíte. Môžete napríklad vymeniť logo a/alebo holandské kľúčové slová za flámske kľúčové slová. Alebo zmeniť určitý nemecký preklad, pretože na svojej nemeckej webovej stránke uprednostňujete určitý žargón. Ďalšie výhody nástroja Clonable nájdete nižšie.

Aká je výhoda klonovania webovej stránky?

Klonovanie webovej lokality do inej oblasti má tri hlavné výhody:

 1. Úspora nákladov. Kopírovanie a preklad stránky alebo internetového obchodu stojí zvyčajne obrovské množstvo peňazí. So stránkou Clonable je to len zlomok tejto sumy.
 2. Úspora času. Preklad pomerne veľkej webovej stránky, nehovoriac o veľmi veľkom internetovom obchode s desiatkami tisíc produktov, zvyčajne trvá mesiace. So stránkou Clonable môžete začať pracovať už za týždeň.
 3. Rovnako dobré ako bezúdržbové. Nie je potrebné udržiavať cudzí obsah, nový obsah sa klonuje a prekladá automaticky. Nepotrebujete žiadny ďalší hosting a stačí vám udržiavať jeden ovládací panel/backend pre dve alebo viac lokalít (užitočné napríklad pri správe zásob).

Okrem toho existuje niekoľko ďalších výhod...

 1. Optimalizácia SEO. Prostredníctvom stránky Clonable môžete byť jednoducho nájdený so svojím produktom alebo službou vo viacerých krajinách alebo cudzincami, ktorí nie sú rodenými hovorcami vo vašej krajine. Okrem toho vám vďaka úspore času a nákladov zostane viac času a peňazí na prácu.
 2. Optimalizácia konverzií | váš zahraničný zákazník sa cíti lepšie vo svojom vlastnom personalizovanom prostredí.
 3. Úspory v Adwords | Môžete inzerovať na jedinečnej stránke v jej vlastnom jazyku, čo zlepšuje skóre kvality, a preto môže priniesť úspory nákladov.
 4. Kvalita. Hoci ľudskí prekladatelia v mnohých prípadoch prirodzene poskytujú ešte lepšie preklady, stránka Clonable je z hľadiska kvality oveľa lepšia ako Prekladač Google. Úspora nákladov a času tiež znamená, že prekladateľ môže rýchlo uviesť stránku na takmer dokonalú úroveň pre návštevníkov tým, že skontroluje najdôležitejšie stránky, menu atď. a v prípade potreby ich upraví.
Aké jazyky je možné používať s Clonable?

Možnosti lokalizácie pomocou stránky Clonable sú obrovské. Môžete klonovať prakticky akúkoľvek doménu.

V súčasnosti sú k dispozícii tieto jazyky:

 • Bulharský
 • Čínština*
 • Dánsky
 • Nemčina
 • Angličtina
 • Estónčina
 • Fínsky
 • Francúzsky
 • Grécky
 • Maďarský
 • Indonézsky
 • Taliansky
 • Japončina*
 • Kórejčina*
 • Umožňuje
 • Litovský
 • Holandský
 • Nórsky
 • Ukrajinský
 • Poľský
 • Portugalčina
 • Rumunský
 • Ruský
 • Slovinčina
 • Slovenská
 • Španielčina
 • Český
 • Turecký
 • Švédsky
 • Arabčina

Chcete klonovať svoje stránky bez prekladu? Aj to je možné. Môžete klonovať takmer akýkoľvek jazyk, ak ide o podobný jazyk alebo dialekt. Príklady bežných klonov sú:

 • Holandčina (.nl) → flámčina (.be)
 • Nemecko (.de) → Rakúsko (.at)
 • Francúzsko (.fr) → francúzsky hovoriace Belgicko (.be), Kanada (.ca) alebo Pobrežie Slonoviny (.ci)
 • Španielsko (.es) → Argentína (.ar), Mexiko (.mx) alebo Kolumbia (.co)
 • International (.com) → Anglicko (.co.uk), Austrália (.au), India (.in) alebo USA (.us)

Stránka Clonable samozrejme funguje aj opačne pre vyššie uvedené možnosti. Ste zvedaví na ďalšiu možnosť klonovania? Neváhajte nás kontaktovať a opýtať sa na možnosti. Žiadna výzva pre nás nie je príliš šialená!

* V prípade zvýraznených jazykov kvalita prekladu ešte nie je taká vysoká ako v prípade ostatných jazykov.

Je klonovanie stránky to isté ako jej preklad?

Nie, klonovanie alebo preklad stránky je nie to isté! Klonovanie webovej stránky automaticky neznamená, že bude aj preložená. Väčšina klientov to však chce a rozhodne sa pre klon s prekladom. Klonovanie webových stránok bez prekladu je tiež možné a ponúka mnoho výhod. Slúži na oslovenie konkrétnej oblasti s rovnakým jazykom a zabezpečuje, aby sa vaša webová lokalita umiestnila vyššie vo výsledkoch vyhľadávania v danom regióne. Je však možné prispôsobiť určité kľúčové slová tak, aby zodpovedali cieľovej skupine (lokalizácia).

Aký je rozdiel v porovnaní s použitím prekladača Google?

Clonable má viac výhod ako len jednoduchý preklad webovej stránky pomocou prekladača Google.

 1. Veľkou výhodou je, že prostredníctvom stránky Clonable získate ďalšiu doménu, ktorú vyhľadávače indexujú. S doménou .de vás napríklad nájdu v Nemecku. Prekladač Google nie je indexovaný spoločnosťou Google, takže nezískate žiadnych ďalších zákazníkov.
 2. Prekladač Google prekladá celú stránku, ale zmeny nie sú možné. Pomocou stránky Clonable je možné po preklade vykonávať zmeny, a to tak v texte, ako aj napríklad meniť obrázky, logá alebo nastavenia predvolieb. Viac informácií o všetkých možnostiach nájdete v našej znalostnej databáze .
 3. Preklady v prekladači Google naozaj nie sú vždy dobré. Naše sú mnohokrát lepšie. Najmä preto, že ich môže skontrolovať a vylepšiť aj korektor. Môžete si ho cez nás najať alebo si niekoho nájsť sami.
 4. Tlačidlo prekladača Google na vašej webovej lokalite vyzerá dosť neprofesionálne.
 5. S klonovanou webovou stránkou cez Clonable môžete na tejto webovej stránke (a teda aj na tejto zahraničnej doméne) inzerovať alebo realizovať marketingové stratégie, čo nie je možné s Prekladačom Google.
Mám webový obchod, funguje aj ten?

Áno, naozaj! Existuje už niekoľko zákazníkov, ktorí použili nástroj Clonable na klonovanie svojho webového obchodu. Funguje to rovnako a rovnako dobre ako v prípade blogu alebo informačnej stránky. Existujú dokonca aj špecifické náhrady pre webové obchody, ktoré pomáhajú zvyšovať konverziu. Neváhajte sa na to opýtať.

Potrebujem nejaké technické znalosti na klonovanie webu prostredníctvom stránky Clonable?

Nie, na prácu s webom Clonable nepotrebujete žiadne špecifické znalosti. Náš systém je jednoducho navrhnutý a ľahko sa používa. Ak si nebudete vedieť rady, vždy sa na nás môžete obrátiť s otázkami. V prípade potreby sa môžete rozhodnúť aj pre konfiguráciu nástroja prostredníctvom stránky Clonable.

Možno klonovať akúkoľvek webovú lokalitu?

Ánov zásade je možné klonovať akúkoľvek webovú stránku! Pri klone s prekladom existuje len obmedzený počet výnimiek, keď nie je možné všetko správne preložiť. Načítanie dynamického obsahu ešte nie je vždy možné. O niečo častejšie sa to stáva napríklad v prípade systému webových obchodov Shopify a Wix.

Môžem si svoj klon nakonfigurovať aj na stránke Clonable?

Samotná konfigurácia klonu Clonable je veľmi jednoduchá. Napriek tomu by ste uprednostnili, aby sme ho nakonfigurovali za vás? Môžete! Váš klon dokážeme optimalizovať rýchlo a efektívne. Chcete získať viac informácií o nákladoch? Potom nás prosím kontaktujte.

Môžem sa prepojiť s iným účtom, napr. pre Google Analytics, Doofinder, Google Search Console alebo iné vyhľadávače?

Áno, môžete to ľahko nastaviť. V prípade internetových obchodov to však nie je vždy vhodné, pretože transakcie prebiehajú na pôvodnom účte.

Aký je rozdiel medzi presmerovaním webu na môj aktuálny web a klonovaním webu?

Prepojenie stránky nie je to isté ako klonovanie pomocou stránky Clonable. Pri klonovaní stránky ju môžete prispôsobiť vzhľadu a kľúčovým slovám danej krajiny alebo regiónu. Tým sa zabezpečí, že vašu webovú stránku lepšie nájdu vyhľadávače a zákazník sa bude na vašej webovej stránke cítiť lepšie.

Aká je kvalita prekladu?

V prípade jazykov s latinkou je kvalita prekladu 95-97 %. V prípade jazykov s cyrilikou je to najmenej 93 %. V prípade iných jazykov, ako je japončina a čínština, sme túto kvalitu dokázali určiť ešte menej. Odhadujeme ju minimálne na 90 %. Vždy odporúčame dôkladne si prejsť niekoľko vecí:

 • Názvy ponúk: vzhľadom na obmedzený počet slov môžu byť niektoré slová nahradené nesprávnym synonymom.
 • Domovské stránky a ďalšie veľmi dôležité stránky.
 • Všeobecné obchodné podmienky a iné právne dokumenty.

Pomocou nášho nástroja Clonable, veľmi jednoduchého editora a pravidiel substitúcie môžete kvalitu ľahko zvýšiť na 98-99 %. Korektor dokáže stránku veľmi rýchlo vylepšiť. Celkovo aj s korektorom miniete podstatne menej peňazí, ako keby ste všetko prekladali a zadávali ručne.

Viac informácií o kvalite prekladu nájdete na stránke https://www.clonable.sk/kwaliteit-vertalingen-clonable-ai-vertaalmachine/.

Ako spustiť stránku Clonable?

Po vytvorení konta môžete začať pracovať na stránke Clonable. Môžete tu vytvorte si priamo svoje konto. Po vytvorení účtu získate okamžitý prístup k ovládaciemu panelu Clonable. V prístrojovom paneli môžete okamžite začať vytvárať klon.

Môžem naozaj vyskúšať Clonable zadarmo?

Áno, klon svojej webovej stránky si môžete vytvoriť úplne bezplatne a nezáväzne a vyskúšať ho na 14 dní Clonable. Počas skúšobného obdobia bude preložený len obmedzený počet stránok.

Môžem pre svoj webový obchod používať Clonable?

Áno, pre svoj internetový obchod môžete použiť aj stránku Clonable. Magento, Shopware, Woocommerce, Logic4 a mnoho ďalších systémov fungujú skvele. Majte však na pamäti, že systémy CMS, ako sú Lightspeed a Shopify, môžu mať pri použití Clonable obmedzenejšie funkcie , napr. kódy captcha, niektoré zásuvné moduly, niektoré filtre atď.

Budú moje preložené stránky indexované vyhľadávačmi?

Vaša preložená webová lokalita sa bude indexovať až po tom, ako sa rozhodnete odstrániť "No-index". Je dôležité, aby ste pred vypnutím "No-index" dokončili všetky požadované kroky v ovládacom paneli Clonable. Až po dokončení týchto krokov a vypnutí "no-index" bude vaša webová lokalita indexovaná.

Prepojenie účtov

Ako môžem prepojiť svoje konto Google Analytics?

Pokyny na prepojenie konta Google Analytics budú nasledovať. V prípade webových obchodov je dobré vedieť, že preferujeme meranie konverzií v rovnakom analytickom účte ako pôvodný webový obchod.

Ako prepojím službu Google Search Console s klonovaným webom?

Klonovanú lokalitu môžete pridať do konzoly Google Search Console rovnakým spôsobom ako normálnu lokalitu.
Pridať poperty → zadajte názov domény alebo adresu URL

Clonable Back-End

Ako môžem pracovať v back-ende klonovanej webovej stránky?

Klonovaná webová lokalita nemá vlastný back-end, pretože je živou kópiou len front-endu. Všetky zmeny v back-ende pôvodného webu sa automaticky zobrazia na preloženom klone. Keď len na klonovanom mieste chcete vykonať zmeny, napríklad pridať kľúčové slová alebo zmeniť logá, môžete to upraviť v ponuke na stránke Clonable.

Čo môžem zmeniť v zadnej časti?

Na stránke Clonable si môžete ľahko prispôsobiť takmer všetko. Ak chcete lokalizovať svoje webové stránky, môžete ľahko prispôsobiť nasledujúce veci:

 • (Vyhľadávanie) slová
 • Obrázky
 • Zobrazenie alebo nezobrazenie textov
 • Logá
 • USP
 • Preferencie:
  • Spôsoby platby
  • Krajina doručenia
 • Adresy URL
 • Zdroje XML
 • atď.

Požiadať o klon

Za ako dlho bude môj klon pripravený?

Do 10 minút je klon už vytvorený a pripravený na použitie. Často však trvá dlhšie, kým je stránka dostupná kdekoľvek na svete kvôli zmenám DNS. Bohužiaľ, ako stránka Clonable nemáme vplyv ani na čas, ktorý vaša IT spoločnosť potrebuje na správne nastavenie jazykových značiek. Prvé zmeny však už môžete začať realizovať. Počítame s dvojtýždňovým časom na realizáciu.

Aké sú náklady na klonované webové stránky?

Aktuálny prehľad našich cien nájdete na stránke Ceny na Clonable. Ak chcete získať cenovú ponuku na webovú stránku alebo obchod na mieru, kontaktujte nás .

Aké údaje sú potrebné na vyžiadanie klonu?

Clonable funguje s väčšinou webových stránok a mnohými webovými obchodmi. Ak chcete zistiť, či je vaša webová lokalita alebo obchod vhodný na klonovanie, môžete si jednoducho vytvoriť ukážku prostredníctvom ovládacieho panelaClonable . Presvedčili ste sa o sile stránky Clonable? Potom si vyberte balík, ktorý vám najviac vyhovuje, a vyplňte svoje platobné údaje. To je všetko, to je všetko, čo potrebujeme!

Máte ešte otázky?

Potom vyplňte nasledujúci formulár.