Cestovná mapa

Clonable neustále optimalizuje svoj produkt!

Cestovná mapa hlavičky

Clonable neustále optimalizuje svoj produkt. Čo možno očakávať v blízkej budúcnosti? Nezabudnite sa posunúť dole na "Pripravované funkcie", aby ste vedeli, čo môžete očakávať. Pozrite si aj naše želané funkcie

Pripravované funkcie

máj 2023

Pripomienky k pravidlám nahradenia

Všimli sme si, že používatelia niekedy nevedia, na čo slúžia pravidlá substitúcie. Niekedy náhradné pravidlo vytvoril iný používateľ alebo služba podpory Clonable. Bolo by potom dobré, keby bolo možné pripojiť nejaký štítok, z ktorého by bolo jasné, na čo dané pravidlo slúži.

Koniec roka 2023 / začiatok roka 2024

Preklad textu na obrázky

V niektorých prípadoch by sme chceli umožniť aj preklad textu do obrázkov, aby sme zákazníkom ušetrili čas potrebný na výmenu obrázkov. Teraz sme spustili niekoľko prípadov použitia, ale pre zákazníkov má táto možnosť nižšiu prioritu, preto bol jej vývoj odložený.

Koniec roka 2023

Funkcia podpriečinka popri Wordpress - klonovanie na podpriečinku pôvodnej domény

V súčasnosti je bežné klonovanie na novej alebo subdoméne. Chceme tiež ponúknuť možnosť podadresára. Niektorí zákazníci si to želajú kvôli budovaniu svojej značky. Teraz to testujeme a s prispôsobeným riešením je to už možné, ale stále sú za to pomerne vysoké náklady.

Koniec roka 2023

Odber kanálov XML

Clonable s najväčšou pravdepodobnosťou spustí odber kanála XML, ktorý vám umožní jednorazový alebo dynamický preklad kanála XML, ako aj náhradné pravidlá na zvýšenie kvality. Časom chceme vytvoriť aj editor pre tento účel, aby bola korektúra ešte jednoduchšia.

Koniec roka 2023

Odkazy s Mijnwebwinkel / CCV Shop / Bol.com

Clonable bude v spolupráci s nimi pracovať na vytváraní jednoduchých prekladateľských riešení pre určité platformy. V akom poradí budú pripravené, nie je v tejto chvíli jasné.

Koniec roka 2023

počítadlo znakov (pre zákazníkov)

Na kontrolu počtu znakov webovej stránky chceme rozšíriť počítadlo znakov, ktoré sme už vytvorili na interné použitie, a pripraviť ho pre potenciálnych zákazníkov.

október 2023

Brazílska portugalčina a americká angličtina

Umožníme výber medzi rôznymi formami jazyka. Aspoň pre portugalčinu v Brazílii a pre americkú angličtinu.

október 2023

Slovník

Niektorí klienti už vopred vedia, ako chcú v preklade používať určité slová. Pre nich zavedieme "slovník", ktorý im umožní špecifikovať ich vlastný žargón, takže určité slová budú vždy preložené rovnakým spôsobom.

október 2023

Formálne a neformálne používanie jazyka

V niektorých jazykoch je to veľmi dôležité, napr. v Nemecku. Bolo by dobré, keby si zákazníci mohli vybrať formu adresy.

október 2023

Povolenie ukladania zmien

Uplatniť ako agentúra zmeny SEO na klon a potom upraviť tú istú stránku na pôvodnej webovej lokalite? Zvyčajne potom zmeny SEO zmiznú. Chceme tomu zabrániť tým, že pre klientov vytvoríme akýsi "zámok". Tie môžu zachovať zmeny SEO v preloženej verzii napriek tomu, že sa zmení pôvodná webová lokalita.

Polovica roka 2023

Arabčina

Arabčina je pre našich (potenciálnych) zákazníkov žiadaným jazykom. V súčasnosti sa na tom pracuje. Prvé testy dopadli dobre.

Koniec augusta/septembra 2023

Preklad JavaScriptu a externých zdrojov prostredníctvom prehliadača

V mnohých prípadoch je menší problém, ak obsah nie je preložený v zdrojovom kóde, ale predovšetkým by mal pre používateľa vyzerať dobre preložený. Preto chceme umožniť preklad javascriptu a externých zdrojov prostredníctvom prehliadača. To uľahčí prekladanie webových stránok najmä menším webovým sídlam a ľuďom s menšími technickými znalosťami.

Začiatok augusta 2023

Wordpress plugin verzia 2

Zásuvný modul Wordpress bude rozšírený. K dispozícii bude skript pre integráciu prepínača jazykov, takže používatelia ho budú môcť nainštalovať ešte rýchlejšie a jednoduchšie bez technických znalostí. Bude zabudovaná funkcia podpriečinkov, čím sa odstráni potreba používateľov vykonávať konfiguráciu dns a používanie stránky Clonable bude ešte jednoduchšie bez technických znalostí. K dispozícii bude aj prepojenie na ovládací panel Clonable.

Dokončené funkcie

júl 2023

Nová webová stránka Clonable

Vlastná webová stránka Clonable potrebovala obnovu. Nová verzia je rýchlejšia, prehľadnejšia a dizajn a jednoduchosť používania sú všade tip-top.

jún 2023

Nový vyhľadávač Clonable Site Search

Vo vašom klone vyhľadávač zvyčajne vyhľadáva v pôvodnom jazyku. Pri klone v tom istom jazyku to nie je problém, ale v inom jazyku je to dosť nepríjemné. Vyvinuli sme na to riešenie v rámci stránky Clonable.

Okrem toho: ak zákazník používa vyhľadávací modul, ktorý funguje na základe feedu (napr. Doofinder, Sooqr atď.), funguje to bez problémov s Clonable. To je častý prípad internetových obchodov.

máj 2023

Pripomienky k pravidlám nahradenia

Všimli sme si, že používatelia niekedy nevedia, na čo slúžia pravidlá substitúcie. Niekedy náhradné pravidlo vytvoril iný používateľ alebo služba podpory Clonable. Bolo by potom dobré, keby bolo možné pripojiť nejaký štítok, z ktorého by bolo jasné, na čo dané pravidlo slúži.

Koniec marca

Nový postup registrácie

Aby sme zákazníkom ešte viac uľahčili registráciu, výrazne zlepšujeme a zjednodušujeme proces registrácie. Napríklad bude možné zaregistrovať doménu aj na adrese Clonable, po ktorej budú všetky nastavenia pre túto medzinárodnú doménu pripravené na okamžité vytvorenie klonu. Zákazníci sa tak už nemusia zaoberať procesom zmeny DNS, ak chcú.

december 2022

Denná kontrola, či je stránka stále živá

Ak zákazníci zmenia svoje záznamy DNS oid, klonovaná webová lokalita môže byť offline bez toho, aby si to všimli. Chceme na to použiť signál.

december 2022

nové preklady url adresy prístrojovej dosky

Preklad url by mohol byť lepší. Odteraz má návštevník prehľad o všetkých preložených url a môže ich aj jednoducho manuálne upravovať.

november 2022

Menšie balenie XS

Pre zákazníkov s menšími alebo pomerne statickými webovými stránkami sme pridali malý balík "urob si sám". Za 15 € môžete začať sami s Clonable, bez podpory a kedykoľvek si môžete dokúpiť ďalšie znaky. Cena tohto znaku je však oveľa vyššia.

október 2022

Kórejský

Pridali sme kórejčinu ako jazyk, do ktorého a z ktorého môžete prekladať. Keďže nejde o latinku ani cyriliku, poskytujeme o niečo menšiu záruku na kvalitu jej prekladu. Viac sa o tom dozvieme v rámci testovania.

február 2023

Nórsky

Pridali sme nórčinu ako jazyk, do ktorého a z ktorého môžete prekladať.

október 2022

Ukrajinský

Pridali sme ukrajinčinu ako jazyk, do ktorého a z ktorého môžete prekladať.

október 2022

zástupná stránka pri vytváraní nových klonov

Aby sme zabezpečili profesionálnejší vzhľad, vytvorili sme pri vytváraní klonu zástupnú stránku. Táto funkcia sa obnovuje, kým nie je klon pripravený.

október 2022

Partnerský program

Budujeme partnerský program, aby partneri mohli odporúčať zákazníkov a dostávať atraktívne provízie.

október 2022

Sledovanie konverzií

Aby mohli zákazníci využívať sledovanie konverzií, bola do stránky Clonable zabudovaná funkcia, ktorá to umožňuje....

september 2022

počítadlo znakov (interné použitie)

Na kontrolu počtu znakov webovej stránky sme vytvorili počítadlo znakov, ktoré dokáže s malou chybou zistiť, či webová stránka obsahuje 400 000 alebo napr. 1,5 milióna znakov. Zákazníci si tak môžu ľahšie vybrať predplatné.

Koniec marca/začiatok apríla

Prepínač jazykov

Mnohí zákazníci sa pýtajú na pridanie vlajok/výber krajiny. Túto možnosť teraz začleňujeme, aby si zákazníci mohli sami jednoducho pridať prepínač jazykov na svoje webové stránky, ako aj na svoje klonované webové stránky prostredníctvom skriptu.

Koniec apríla

Dynamické kanály

Zákazníci webového obchodu, ktorí používajú náš modul prekladu XML, uviedli, že by chceli mať funkciu dynamického zdroja, ktorá by každý deň alebo týždeň obnovovala zdroj XML s novými prekladmi. To sa teraz podarilo.

Ak je táto možnosť povolená, aktualizujú sa kanály XML:

 • Používateľ si môže vybrať, ako často sa bude XML feed aktualizovať (za príplatok)
 • Zákazníci si môžu nastaviť mesačný rozpočet pre XML feed
 • Keď sa dosiahne rozpočet, zákazníci dostanú oznámenie o tejto skutočnosti.
 • Zákazníci môžu vidieť rôzne kvóty kanálov na stránke používania a fakturácie.
 • Podpora pre väčšie kanály, až do 50 MB

Koniec marca

náhľad klonov

Zákazníci si budú môcť jednoducho vytvoriť vlastný náhľad klonu s obmedzeným počtom preložených znakov.

august 2022

koľko dní zostáva do príchodu nového mesiaca

Odteraz sa na informačnom paneli zákazníka zobrazí, kedy bude mať zákazník opäť prístup k svojmu mesačnému kreditu znakov. Zákazník sa tak môže ľahšie rozhodnúť, či pridá obsah alebo sa rozhodne kúpiť ďalšie znaky.

august 2022

preklady url v kanáloch XML

Odteraz sa budú prekladať aj URL adresy v kanáloch XML.

júl 2022

Turečtina a indonézština

Pridali sme turečtinu a indonézštinu ako jazyky, do ktorých a z ktorých môžete prekladať

júl 2022

hlavná aktualizácia editora

 • Prehľad všetkých zmien vykonaných v klone
 • Prehľad všetkých zmien v jednotlivých prekladoch
 • Prehľad všetkých zmien SEO
 • Zmena štýlu dialógových okien, aby vyzerali rovnako na každom klone
 • Zmena štýlu tlačidiel v editore tak, aby sa pri každom klonovaní menili čo najmenej
 • Umiestnenie tlačidiel editora do vyskakovacieho dialógu pre jasnejší prehľad
 • Pridaný spôsob úpravy pozícií tlačidiel pre jednoduchšie úpravy

jún 2022

Vytváranie bieleho priestoru

Prispôsobenie štýlu a editora.

jún 2022

Zoznamy slov na zmenu textov

 • Nová karta pre zoznamy slov na stránke s pravidlami substitúcie (náhrady textu).
 • Vyhľadávacie pole a stránkovanie na jednoduché vyhľadávanie slov.
 • Potvrdenie pre vymazanie slov.
 • Možno nahradiť jedno alebo viac slov naraz.
 • Pravidlá automaticky preberajú písanie veľkých písmen. Na zámenu slov s veľkým a malým začiatočným písmenom je teda potrebné len jedno pravidlo.
 • Pravidlá možno nastaviť tak, aby rozlišovali veľké a malé písmená. Automatická kapitalizácia je potom tiež vypnutá.
 • Pravidlá je možné zrušiť, keď sa pravidlo odstráni.
 • Keď sa fragment upravuje pomocou editora, na ktorý sa vzťahuje pravidlo, toto pravidlo sa pre daný fragment nevracia.
 • Pri nových prekladoch sa pravidlá uplatňujú v poradí, v akom sa pridávajú.
 • Nahradenie textu sa vzťahuje len na preložené úryvky.
 • Nahradenie textu sa použije pred bežnými pravidlami nahradenia.

jún 2022

Partneri na prístrojovej doske

Naši spolupracujúci partneri, ako napríklad PostNL, budú mať svoje miesto na našej prístrojovej doske. Zámerom je, aby tu boli uvedené všetky druhy ďalších dôležitých služieb elektronického obchodu, aby si zákazníci mohli rýchlo a jednoducho vylepšiť svoje webové stránky alebo internetový obchod.

jún 2022

Editor obrázkov

Editor možno teraz použiť aj na nahradenie obrázkov.

 • Vytvára pravidlá nahradenia obrázka pri jeho nahradení.
 • Zistí, keď je existujúce pravidlo upravené.
 • Zistí, kedy je pravidlo zrušené, a odstráni ho.
 • Zistí, keď sa používateľ pokúsi vytvoriť rovnaké pravidlo dvakrát, a potom navrhne použitie náhradných pravidiel.
 • Na niektorých stránkach tlačidlo nefunguje správne. Potom je (takmer) neviditeľné alebo základné tlačidlo tiež vykoná svoju akciu, čo môže viesť k zmene stránky.

apríl 2022

Zdroje XML

Pomocou stránky Clonable je tiež možné prekladať kanály XML vášho webu. XML kanály sú zvyčajne nákupné kanály. Vďaka tomu sa vaše produkty dajú nájsť napríklad v službe Google shopping.

apríl 2022

Zásuvný modul Magento

Magento vo všeobecnosti funguje bezchybne s Clonable bez akýchkoľvek špeciálnych úprav.

február 2022

Plugin WordPress

V systéme WordPress môžete jednoducho pridať jazykové značky nainštalovaním nášho doplnku a nakonfigurovaním pomocou nasledujúcich údajov. Ak potrebujete pridať alebo odstrániť jazykové značky (napríklad preto, že ich už na stránke máte), môžete jednoducho upraviť údaje JSON.

február 2022

Nákupy "ďalších balíkov prekladových znakov

Aby sme zabezpečili, že zákazníci nebudú mať nedostatok prekladových znakov pri menších predplatných, chceme zaviesť "prekladové balíky". Môžete si napríklad kúpiť 100 000, 1 000 000 alebo 5 000 000 znakov.

január 2022

MyWebstore

Od 07-01-2022 je MijnWebwinkel lepšie podporovaný, čo znamená, že predtým nepreložené prvky, ako sú filtre a text v pokladni, sú teraz tiež správne preložené.

november 2021

Editor naživo

Editor na úpravu prekladov a prvkov vášho klonu. Týmto spôsobom je možné vykonať úpravy jednoduchým kliknutím na to, čo chcete na stránke zmeniť. Vďaka tomu je ešte jednoduchšie, aby napríklad rodený korektor vykonával úpravy počas prechádzania stránky.

august 2021

Automaticky preložené URL

Predtým bolo potrebné prekladať adresy URL prostredníctvom nahrávania. Teraz to už nie je potrebné. URL adresy sú automaticky preložené pre klony v inom jazyku. Existujú aj možnosti, ako si sami zmeniť adresy URL.

august 2021

Preložiť XML

Umožnil sa preklad XML. To je veľmi užitočné napríklad na sledovanie informačných kanálov o produktoch a na vytváranie špeciálnych vyhľadávačov.

Koniec júla 2021

Z Maďarska do Japonska

Vlastné stránky Clonable klonované do mnohých jazykov/krajín... praktizujte to, čo kážete!

Koniec júla 2021

JSON

Preklad JSON nebol donedávna možný. Teraz sme dosiahli bod, keď je to možné. Táto funkcia je v súčasnosti vo fáze beta, pretože zatiaľ nevieme, či sa vyskytnú nejaké problémy.

Začiatok júla 2021

Preklad adries URL prostredníctvom funkcie nahrávania

Prostredníctvom škrabáka môžeme zistiť, preložiť a nahrať všetky URL na vašej webovej lokalite. Neskôr v tomto roku bude k dispozícii funkcia automatického prekladu všetkých url adries, takže aj pri pridaní novej stránky bude URL adresa preložená automaticky.

jún 2021

5 minút

a funkcia bola vytvorená tak, aby každý zamestnanec Clonable mohol vygenerovať zahraničnú webovú stránku ako demo do 5 minút. Táto funkcia umožnila mnohým ľuďom rýchlejšie sa presvedčiť o užitočnosti stránky Clonable.

január - jún 2021

Databáza znalostí a webová lokalita

V prvých mesiacoch roku 2021 sme tvrdo pracovali na spustení stránky. Vytvorili sme rozsiahlu znalostnú databázu pre našich zákazníkov, informačné videá, vysvetlenia atď.

august 2020

Clonable

Vzniká názov Clonable...

december 2019

Prístrojová doska

Prvá verzia prístrojovej dosky je umiestnená online, aby s ňou mohli zákazníci začať pracovať.

Požadované funkcie

Dovoz metadát

Chceme, aby SEO na stránke Clonable bolo ešte jednoduchšie. Napríklad pomocou importu meta názvu.

Cezhraničný výskum kľúčových slov SEO

Clonable chce, aby boli zahraničné webové stránky čo najúspešnejšie. Preto chceme začať ponúkať aj analýzu kľúčových slov SEO v kombinácii s externými partnermi. Aby bolo spustenie v zahraničí čo najhladšie a najinteligentnejšie.

Neprekladajte stránky

Niektoré stránky možno nebudete chcieť prekladať vôbec. Bolo by pekné, keby ste ich mohli nahrať a uviesť, či chcete, aby sa niektoré ďalšie bloky na týchto stránkach preložili. Napríklad pätička, hlavička atď.

Značky na blok, aby sa zabránilo prekladu určitého obsahu

Niektoré texty ako webové stránky možno nebudete chcieť prekladať. Chceme mať možnosť používať jednoduché značky, aby si to zákazníci mohli nastaviť.

Upozornenia o náhradách, ktoré už nie sú aktívne

Niekedy sú pravidlá, ktoré už nie sú aktívne, pretože sa webová stránka zmenila. Bolo by žiaduce zabezpečiť, aby bol v ovládacom paneli signál, že niektoré pravidlá sa stali nepotrebnými.

Možnosť pavúka pre zákazníkov

Chceme umožniť zákazníkom, ktorí pridávajú veľa obsahu, aby raz za čas zabezpečili, že zahraničný obsah bude prehľadávaný robotom, takže tieto stránky budú tiež preložené a priamo indexované.

Vykonávanie zmien v editore je možné aj v mobilnom editore

Teraz je editor k dispozícii len na zobrazenie na ploche.

Platforma korektora

Chceme vytvoriť platformu pre korektorov, na ktorej sa budú môcť korektori profilovať a kde si ich budú môcť klienti Clonable najímať na všetky druhy prác.

Preklad SPA a PWA

Radi by sme dokázali preložiť aj tieto technológie.

Možnosť vrátiť akcie odstraňovania

Pri vytváraní a úprave pravidiel substitúcie neprináša zmena vždy požadovaný výsledok. Vtedy by bolo dobré, keby klient mohol obnoviť staré pravidlá.

Právne funkcie

Clonable chceli by sme zákazníkom uľahčiť prípravu právne potrebných dokumentov, ako sú všeobecné obchodné podmienky atď. pre rôzne krajiny.

Získavanie nápadov na prepísanie SEO prostredníctvom AI, ako je ChatGPT

Bolo by dobré mať možnosť prepísať/prispôsobiť preložený obsah pomocou ChatGPT alebo niečoho podobného. Aby tento softvér s umelou inteligenciou začal dávať návrhy pre určité preložené texty. Mohlo by to byť na zlepšenie SEO, ale napríklad aj na to, aby bolo možné skôr vytipovať čudné preklady.